Jesteś tutaj

MLEKOVITA – wyróżnienia na targach Mleko-Expo 2016

Podczas odbywających się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie XXV Targów Mleczarskich Mleko-Expo MLEKOVITA odebrała nagrody we wszystkich najważniejszych kategoriach. Zajęła m.in. pierwsze miejsca w rankingach Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich oraz Największych Spółdzielczych Eksporterów Produktów Mleczarskich, w których od lat nieprzerwanie triumfuje.

Targi Mleczarskie Mleko-Expo to jedna z najważniejszych imprez w branży mleczarskiej, organizowana przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem tego wydarzenia, podczas którego spółdzielnie mleczarskie i firmy pracujące na rzecz mleczarstwa prezentują swoje produkty, jest promocja najlepszych wyrobów mlecznych oraz ich producentów. MLEKOVITA regularnie uczestniczy w tych targach, wspierając w ten sposób profesjonalny wizerunek marki, a jednocześnie zyskując okazję do bezpośrednich spotkań z obecnymi i potencjalnymi partnerami handlowymi. W tym roku impreza odbyła się w dniach 16-18 listopada.

Jednym z najistotniejszych wydarzeń Targów Mleczarskich Mleko-Expo jest uroczystość otwarcia połączona z ogłoszeniem wyników najważniejszych dla rynku mleczarskiego rankingów. MLEKOVITA we wszystkich okazała się najlepsza, tym samym odbierając:

  • statuetkę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za zajęcie 1. miejsca w rankingu Największych i Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich w 2015 roku, wyłonionych z rankingu opracowywanego przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny;
  • Puchar Prezesa Agencji Rynku Rolnego i Nagrodę Specjalną Prezesa Związku Pracodawców Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich za zajęcie 1. miejsca w rankingu Największych Spółdzielczych Eksporterów w 2015 roku wg rankingu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego.

Podczas XXV Targów Mleczarskich Mleko-Expo MLEKOVITA odebrała również wyróżnienia dla pięciu kategorii swoich produktów w konkursach na wyróżniającą, wysoką i najwyższą jakość produktów Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego. Uznanie zyskały:

  • zestaw: twaróg półtłusty bez laktozy i serek Wiejski Polski bez laktozy oraz ser twarogowy topiony DELISER i serek MiaMu szkolny,
  • mleko Wydojone bez laktozy UHT 1,5% tł.,
  • ser pleśniowy Brie,
  • zestaw mleka smakowego UHT WYPASIONE (waniliowe, truskawkowe, czekoladowe),
  • zestaw serów topionych w plastrach.

Wyróżnienia są potwierdzeniem jakości wyrobów marki MLEKOVITA.

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 maja w Poznaniu, Mlekovita została uhonorowana prestiżową Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Konsumenci coraz bardziej doceniają walory smakowe i odżywcze masła. O takim trendzie świadczą wartości – jak podaje Zespół Monitoringu Zagranicznych Rynków Rolnych FAMMU, będący sekcją Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, po zwyżce unijnej produkcji masła w 2014 r. o 4,1% do niespełna 2 mln ton, w 2015 roku pomimo mniejszych cen i przy malejącym popycie globalnym w pierwszych trzech kwartałach nie odnotowano zniżek w produkcji masła w Unii Europejskiej. Po pierwszych 9 miesiącach roku w całej Unii Europejskiej wyprodukowano o 3,9% więcej masła niż w porównywalnym czasie 2014 r., kiedy było to 1,04 mln ton.

X

Przeczytaj również