Jesteś tutaj

Nestlé wprowadza nowości zawierające więcej owoców, warzyw i ziaren

Firma Nestlé rozpoczyna wprowadzanie innowacji do swojej oferty produktowej. Pojawią się w niej nowości zawierające więcej owoców, warzyw i ziaren. Jednocześnie zredukowana zostanie zawartość cukru, soli i tłuszczów.

Inicjatywa Nestlé for Healthier Kids Nestlé została ogłoszona 15 maja w Międzynarodowym Dniu Rodzin, zapoczątkowanym przez Zgromadzenie Narodowe ONZ. W ramach programu, do 2030 r. firma postawiła sobie za cel pomóc 50 mln dzieci w prowadzeniu zdrowszego stylu życia.

Decyzja Nestlé to odpowiedź na potrzeby świata i głosy ekspertów, którzy coraz mocniej podkreślają konieczność wprowadzenia zmian w sposobie żywienia, w szczególności dzieci i młodzieży. Według danych WHO, od 1975 r. liczba wszystkich osób otyłych na świecie niemal się potroiła. Ten trend dotyczy też dzieci. W ciągu ostatnich 30 lat, w grupie pomiędzy 2 a 5 rokiem życia, liczba dzieci z nadwagą potroiła się. Obecnie WHO szacuje, że 42 mln dzieci powyżej 5 roku życia ma nadwagę lub otyłość. W Polsce w 2002 r. wskaźnik otyłości wśród 13-letnich dziewcząt wynosił 0,7%, a w 2014 r. już 1,6%, natomiast w przypadku 13-letnich chłopców, w 2002 r. 3,2%, a w 2014 już 6,2%. Łączną liczbę dzieci otyłych w Polsce szacuje się na 12-18%.

Kategoria: 

Podobne artykuły

22 marca w Berlinie ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu „European HR Excellence Award”. Za najlepszy program społecznej odpowiedzialności biznesu w Europie uznano inicjatywę „Nestlé needs YOUth”. European HR Excellence Awards to nagrody przyznawane za innowacyjność w zakresie współczesnych wyzwań związanych z zasobami ludzkimi. 

2 września przedstawiciele kaliskiego zakładu Winiary należącego do Nestlé Polska S.A., w trosce o rozwój obszarów zielonych Kalisza kolejny raz ufundowali i posadzili w mieście drzewa. Przy ul. Armii Krajowej w pobliżu skrzyżowania z ul. Sylwestra Szpilowskiego posadzonych zostało 12 klonów. W akcji wziął udział także Prezydent Miasta Kalisza oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

X