Jesteś tutaj

Nestlé wprowadza nowości zawierające więcej owoców, warzyw i ziaren

Firma Nestlé rozpoczyna wprowadzanie innowacji do swojej oferty produktowej. Pojawią się w niej nowości zawierające więcej owoców, warzyw i ziaren. Jednocześnie zredukowana zostanie zawartość cukru, soli i tłuszczów.

Inicjatywa Nestlé for Healthier Kids Nestlé została ogłoszona 15 maja w Międzynarodowym Dniu Rodzin, zapoczątkowanym przez Zgromadzenie Narodowe ONZ. W ramach programu, do 2030 r. firma postawiła sobie za cel pomóc 50 mln dzieci w prowadzeniu zdrowszego stylu życia.

Decyzja Nestlé to odpowiedź na potrzeby świata i głosy ekspertów, którzy coraz mocniej podkreślają konieczność wprowadzenia zmian w sposobie żywienia, w szczególności dzieci i młodzieży. Według danych WHO, od 1975 r. liczba wszystkich osób otyłych na świecie niemal się potroiła. Ten trend dotyczy też dzieci. W ciągu ostatnich 30 lat, w grupie pomiędzy 2 a 5 rokiem życia, liczba dzieci z nadwagą potroiła się. Obecnie WHO szacuje, że 42 mln dzieci powyżej 5 roku życia ma nadwagę lub otyłość. W Polsce w 2002 r. wskaźnik otyłości wśród 13-letnich dziewcząt wynosił 0,7%, a w 2014 r. już 1,6%, natomiast w przypadku 13-letnich chłopców, w 2002 r. 3,2%, a w 2014 już 6,2%. Łączną liczbę dzieci otyłych w Polsce szacuje się na 12-18%.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Już wkrótce czekolada będzie smakowała równie słodko, choć w jej składzie będzie mniej cukru. Wszystko to dzięki przełomowym badaniom, które przeprowadzili naukowcy Nestlé.

Podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ prezes Nestlé Mark Schneider ogłosił założenia programu wspierania zatrudnienia młodych osób. Akcja ma objąć 10 mln osób na całym świecie. Nestlé w Polsce deklaruje wsparcie ponad 1300 osób do 30. roku życia do 2020 r.

X

Przeczytaj również