Jesteś tutaj

Słodycze na świątecznym szczycie

Ostatni kwartał roku okazuje się najważniejszym dla producentów słodyczy. Notują wówczas wzrosty sprzedaży nawet o 30% w stosunku do pozostałych kwartałów. Dzięki dobrej koniunkturze w przeciągu ostatniego roku nastąpił wzrost sprzedaży o 4%, do poziomu 12,15 mld zł.

Dla branży wyrobów słodkich rytm wyznaczają poszczególne święta. Już we wrześniu firmy zaczynają przygotowywać się do grudniowego sezonu bożonarodzeniowego. Opracowywane są smak, kształt oraz skład dla nowych produktów. Słodkości dostępne na rynku przez cały rok, zyskują w tym czasie okazjonalne opakowania, które jak zaznacza branża muszą mieć złote zdobienia. Grudzień jest także okresem, w którym producenci planują już ofertę wielkanocną. Wcześniej przypada również „mały szczyt sprzedaży” związany z walentynkami.

Nie tylko produkcja i konsumpcja na rynku krajowym wzrasta. W czasie pierwszych ośmiu miesięcy tego roku sprzedaż za granicę wzrosła o 3% w stosunku rocznym, do poziomu 1,54 mld euro.

Źródło: Rzeczpospolita

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ponad połowa słodyczy sprzedawanych w Polsce to produkty o wadze do 50 gramów – wynika z danych Nielsena. Jedzenie mniejszych porcji to dobra metoda kontrolowania konsumowanych kalorii, dlatego producenci coraz częściej w ten sposób ułatwiają świadome zarządzanie codziennym bilansem kalorycznym bez wyrzeczeń. To o tyle istotne, że konsumenci zwracają na ten aspekt coraz większą uwagę. Na małe porcje – o wartości odżywczej poniżej 130 kalorii – stawia także Ferrero.

Duński producent wyrobów czekoladowych i słodyczy buduje w Polsce nowy zakład, który stworzy około 130 nowych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców.

X