Jesteś tutaj

Tarczyński chce przejąć ZM Henryk Kania

Zarząd Tarczyński S.A. informuje o złożeniu przez pełnomocnika Spółki do Nadzorcy Sądowego Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. w restrukturyzacji warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. Pełnomocnik Spółki złożył ofertę w dniu 21 sierpnia 2019 r. w godzinach wieczornych – czytamy w komunikacie opublikowanym przez firmę Tarczyński.

Decyzja o złożeniu wstępnej warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. w restrukturyzacji podyktowana jest planowanym przez Tarczyńskiego rozwojem oraz rozważanym rozszerzeniem jego działalności.

Tarczyński zainteresowany jest wstępnie przejęciem majątku ZM Henryk Kania w sytuacji, w której trwające postępowanie restrukturyzacyjne nie doprowadzi do wypracowania lepszego rozwiązania mającego na celu zaspokojenie jej interesariuszy, w tym głównie jej pracowników i wierzycieli.

Podkreślono również, że złożona oferta ma charakter wstępny i warunkowy, tzn. jest uzależniona od spełnienia szeregu warunków zewnętrznych, typowych dla tego typu transakcji. Ewentualna realizacja transakcji będzie możliwa dopiero po spełnieniu tych warunków.

O dalszych czynnościach i istotnych zdarzeniach w sprawie złożonej warunkowej oferty Zarząd Spółki będzie na bieżąco informował w kolejnych raportach.

Źródło: bankier.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Kanapki, jajecznica i parówki to najczęstsze wybory śniadaniowe Polaków – wynika z badania przeprowadzonego w styczniu tego roku przez Instytut Badań ARC Rynek i Opinia na zlecenie marki Tarczyński. Dla 80% respondentów najważniejszym elementem w śniadaniu jest jego pożywność.

Firma Tarczyński rozpoczęła współpracę z siecią kin Multikino. Od maja br. Parówki z Szynki oraz flagowe Kabanosy Exclusive Tarczyński dostępne są w barach kinowych. W ramach współpracy w kinach pojawią się również najnowsze reklamy kabanosów Extra i Exclusive oraz działania BTL, mające promować ideę „Przegryź z Tarczyńskim”.

X