Jesteś tutaj

United Beverages zamierza przejąć Sobieski Trade

Do UOKiK wpłynęło zgłoszenie dotyczące przejęcia przez United Beverages z siedzibą w Toruniu kontroli nad spółką Sobieski Trade z siedzibą w Kołaczkowie. United Beverages ma zamiar nabyć od spółki Marie Brizard Wine & Spirits 100% udziałów dających prawo do sprawowania wyłącznej kontroli nad Sobieski Trade.

United Beverages jest spółką w grupie kapitałowej, bezpośrednio kontrolowaną przez W.C. Holdings Ltd. z siedzibą w Limassol na Cyprze. Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi United Beverages obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez Williama Vernona Careya, która koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej (Detal Partner, MAC, System) prowadzą działalność w zakresie detalicznej sprzedaży napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych poprzez sieć wyspecjalizowanych sklepów detalicznych. Ponadto spółka Detal Partner prowadzi sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych i wyrobów tytoniowych.

Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi spółka Sobieski Trade obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez Marie Brizard Wine & Spirits z siedzibą w Paryżu we Francji. Spółka Sobieski Trade bezpośrednio kontrolowana jest przez spółkę Marie Brizard Wine & Spirits z siedzibą w Warszawie. Grupa kapitałowa prowadzi działalność w zakresie produkcji alkoholu oraz hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Analiza rynku sporządzana przez United Beverages zdaje się wskazywać, że koncentracja nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla rynku, w tym konkurentów, kontrahentów i konsumentów.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Firma PepsiCo uruchomiła dwie nowe linie do produkcji słonych przekąsek w fabrykach Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim. Modernizacja zakładów w Polsce pozwoli firmie PepsiCo zwiększyć zdolność produkcyjną przekąsek, w tym chipsów ziemniaczanych i chrupek kukurydzianych oraz rozszerzyć zakres produkcji. Chipsy ziemniaczane i chrupki kukurydziane produkowane w zmodernizowanych fabrykach Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim są dostarczane na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, w tym polski, czeski i słowacki.

Rohlig Suus Logistics podpisał umowę na obsługę logistyczną Metsa Tissue, fińskiego producenta toaletowych wyrobów papierowych. To kolejny duży kontrakt operatora na realizację krajowych transportów drogowych łączących produkt drobnicowy i całopojazdowy.

X