Jesteś tutaj

United Beverages zamierza przejąć Sobieski Trade

Do UOKiK wpłynęło zgłoszenie dotyczące przejęcia przez United Beverages z siedzibą w Toruniu kontroli nad spółką Sobieski Trade z siedzibą w Kołaczkowie. United Beverages ma zamiar nabyć od spółki Marie Brizard Wine & Spirits 100% udziałów dających prawo do sprawowania wyłącznej kontroli nad Sobieski Trade.

United Beverages jest spółką w grupie kapitałowej, bezpośrednio kontrolowaną przez W.C. Holdings Ltd. z siedzibą w Limassol na Cyprze. Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi United Beverages obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez Williama Vernona Careya, która koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej (Detal Partner, MAC, System) prowadzą działalność w zakresie detalicznej sprzedaży napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych poprzez sieć wyspecjalizowanych sklepów detalicznych. Ponadto spółka Detal Partner prowadzi sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych i wyrobów tytoniowych.

Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi spółka Sobieski Trade obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez Marie Brizard Wine & Spirits z siedzibą w Paryżu we Francji. Spółka Sobieski Trade bezpośrednio kontrolowana jest przez spółkę Marie Brizard Wine & Spirits z siedzibą w Warszawie. Grupa kapitałowa prowadzi działalność w zakresie produkcji alkoholu oraz hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Analiza rynku sporządzana przez United Beverages zdaje się wskazywać, że koncentracja nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla rynku, w tym konkurentów, kontrahentów i konsumentów.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) światowa produkcja zbóż w sezonie 2018/2019 zmniejszy się do 2089,4 mln t wobec 2102,5 mln t w sezonie 2017/2018 (-0,6%). Jej spadek wynikać będzie z mniejszych zbiorów pszenicy (-3,9%) i jęczmienia (-3,6%), podczas gdy przeciwny efekt będą miały wyższe zbiory kukurydzy (+3,5%). Niższa produkcja pszenicy i jęczmienia jest skutkiem ich mniejszych zbiorów w Rosji i w UE ze względu na suszę, jaka wystąpiła w 2018 r. w Europie. Wyższa produkcja kukurydzy będzie natomiast efektem jej większych zbiorów m.in. w Brazylii, Argentynie, Ukrainie i Chinach.

3 lutego br. „Poradnik Handlowca” uczestniczył w dorocznej konferencji prasowej Mercedes Benz Polska. Spotkanie poprowadził prezes Mercedes-Benz Polska, Niels Kowollik.

X