Jesteś tutaj

Wawel S.A. ogłosił wyniki za 2016 r.

Firma Wawel ubiegły rok zakończyła z zyskiem netto 85,1 mln. zł. Jest on niższy w porównaniu z rokiem 2015, kiedy wyniósł on 93 mln zł. Wyższe natomiast były przychody ze sprzedaży w ubiegłym roku – sięgnęły 645,9 mln zł i wzrosły rok do roku o 15 mln zł. Słabiej w podsumowaniu wypadł zysk operacyjny, który w ubiegłym roku wyniósł 98,7 mln zł, czyli o 9 mln zł mniej niż w 2015 r.

W ubiegłym roku firma rozpoczęła inwestycje dotyczące technologii wytwarzania. Zmodernizowany zostanie obecnie działający zakład oraz uruchomiony zostanie nowy, który jest już na ukończeniu. – Nowy zakład jest dzisiaj w zasadzie zakończony. Jesteśmy w trakcie instalacji głównych ciągów produkcyjnych. Kolejne kwartały będą poświęcone próbom technologicznym. Produkcja rozpocznie się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku. Pełną wydajność zakład będzie osiągał przez kolejne dwa lata. Po pełnym uruchomieniu nowego zakładu nasze możliwości produkcyjne będą mogły się zwiększyć o ponad 25 proc. Trwają obecnie prace związane z wprowadzeniem na rynek kolejnych produktów – mówi prezes firmy Wawel, Dariusz Orłowski.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Często kiedy sięgamy po słodycze dopadają nas wyrzuty sumienia. Niestety wielu z nas nie potrafi żyć bez słodkiej przekąski. Dla tych, którzy pragną pogodzić zdrowy styl życia z odrobiną przyjemności, z pomocą przychodzi firma Wawel, która w swojej słodkiej ofercie posiada linię czekolad i wafelków bez dodatku cukru.

Wawel po raz kolejny został partnerem akcji „Choinki pod Choinkę”. W tym roku mieszkańcy 12 największych polskich miast otrzymają nie tylko świąteczne drzewka. Dzięki firmie Wawel do każdego z nich dołączony zostanie słodki upominek – paczka znanych i lubianych Michałków Białych z dodatkiem skórki pomarańczowej.

X

Przeczytaj również