Jesteś tutaj

Wawel S.A. ogłosił wyniki za 2016 r.

Firma Wawel ubiegły rok zakończyła z zyskiem netto 85,1 mln. zł. Jest on niższy w porównaniu z rokiem 2015, kiedy wyniósł on 93 mln zł. Wyższe natomiast były przychody ze sprzedaży w ubiegłym roku – sięgnęły 645,9 mln zł i wzrosły rok do roku o 15 mln zł. Słabiej w podsumowaniu wypadł zysk operacyjny, który w ubiegłym roku wyniósł 98,7 mln zł, czyli o 9 mln zł mniej niż w 2015 r.

W ubiegłym roku firma rozpoczęła inwestycje dotyczące technologii wytwarzania. Zmodernizowany zostanie obecnie działający zakład oraz uruchomiony zostanie nowy, który jest już na ukończeniu. – Nowy zakład jest dzisiaj w zasadzie zakończony. Jesteśmy w trakcie instalacji głównych ciągów produkcyjnych. Kolejne kwartały będą poświęcone próbom technologicznym. Produkcja rozpocznie się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku. Pełną wydajność zakład będzie osiągał przez kolejne dwa lata. Po pełnym uruchomieniu nowego zakładu nasze możliwości produkcyjne będą mogły się zwiększyć o ponad 25 proc. Trwają obecnie prace związane z wprowadzeniem na rynek kolejnych produktów – mówi prezes firmy Wawel, Dariusz Orłowski.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W dobie żywności fast food, dań instant oraz wszechobecnej mechanizacji i automatyzacji naszego życia są jeszcze produkty, które przygotowuje się ręcznie, tradycyjnymi sposobami, według niezmiennych od lat receptur. Do tych produktów należą karmelki z Wawelu.

Tych, którzy nie złożyli jeszcze deklaracji podatkowych, zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warto zaznaczyć, że jedną z instytucji, które można wesprzeć przekazując 1% swojego podatku, jest Fundacja „Wawel z Rodziną”. Organizacja została powołana w 2008 r. przez firmę Wawel, aby kontynuować i rozwijać działalność charytatywną firmy skierowaną do dzieci i rodzin w trudnej sytuacji życiowej, domów dziecka oraz rodzin zastępczych.

X