Jesteś tutaj

Weekend z kampanią „Mamy kota na punkcie mleka”

Mleczna Kita, główna bohaterka kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka i organizowanej przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka miała bardzo pracowity weekend.

Już 6 czerwca promowała mleko i produkty mleczne podczas akcji „Bezpieczne Wakacje” w Michałowie, a 8 czerwca obecna była na Światowym Dniu Mleka, który był hucznie obchodzony w Muzeum Mleka w Grajewie. Z kolei 9 czerwca można było ją spotkać na Dziecięcym Pikniku Mlecznym w Czarnkowie, na którym z radością spotkała się z dziećmi oraz rodzicami.

Podczas wydarzeń na wszystkich odwiedzających czekało moc mlecznych przygód, m.in. gry, zabawy oraz ciekawostki o mleku i produktach mleczarskich. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem rozwiązywały łamigłówki, za które otrzymywały drobne upominki. Nie zabrakło również zabaw ruchowych ze zdrową mleczną rywalizacją, która motywowała do walki i zwycięstwa.

Podczas imprez dzieci poprzez zabawę poszerzyły swoją wiedzę na temat składników odżywczych mleka i produktów mleczarskich, które stanowią ważny element w diecie zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Podkreślono rolę  wapnia  zapewniającego mocne kości i  zdrowe zęby oraz właściwości witaminy A odpowiedzialnej za prawidłowy wzrok. Ponadto nie zabrakło  szklanek z mlekiem dla ochłody, które znakomicie nawadnia organizm, zwłaszcza że temperatura  mocno szybowała w górę.

 Źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”

Foto: Pixbay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Polska Izba Mleka zorganizowała warsztaty „Nowoczesne formy promocji produktów nabiałowych – foodmarketing w praktyce”, w których wzięli udział pracownicy marketingu przedsiębiorstw mleczarskich. 

W ramach realizowanego programu Mleczne Skarby trwa obecnie misja gospodarcza przedstawicieli polskich producentów mleka i wyrobów mlecznych do Chin. Misją objęte są 3 miasta uznawane za lokalizacje prężnie rozwijającego się biznesu chińskiego: Pekin, Szanghaj i Chengdu. W przedsięwzięciu bierze udział jedenastu przedstawicieli polskiej branży mleczarskiej.

X

Przeczytaj również