Jesteś tutaj

Wzory banderol do e-papierosów

Ministerstwo Finansów wsłuchało się w głosy producentów e-papierosów oraz nowatorskich wyrobów tytoniowych i opublikowało rozporządzenie, w którym przedstawiono wzory banderoli i sposoby ich umieszczania na opakowaniach. Znaki akcyzowe będą stosowane od początku 2019 r.

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało dokument, w którym przedstawiono wzory znaków akcyzowych i sposób ich stosowania przez producentów e-papierosów i nowatorskich wyrobów tytoniowych. Banderole samoprzylepne będą znajdować się na zamknięciu i korpusie opakowania z liquidem. Producenci będą także mogli umieszczać znaki akcyzowe na kartonowym opakowaniu. W przypadku wyrobów nowatorskich banderole umieszczone będą na opakowaniu – u góry, z tyłu i boku opakowania.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Z projektu nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych wynika, że po 1 stycznia 2020 r. z rynku znikną paczki papierosów typu slim. Zmiana przepisów ma na celu ujednolicenie opakowań wszystkich wyrobów tytoniowych.

Ponad 84 proc. dorosłych palaczy chce informacji o mniej szkodliwych produktach niż papierosy, tj. e-papierosach i nowatorskich wyrobach tytoniowych, w których tytoń się podgrzewa, a nie spala. 90 proc. badanych uważa, że w sklepie powinna być dostępna informacja o tych produktach, a ponad 90 proc. chce znać wyniki badań naukowych.

X

Przeczytaj również