Jesteś tutaj

„Działaj z imPETem!” – konferencja prasowa inaugurująca projekt

Odpowiedzialność producenta za opakowanie nie kończy się na jego wprowadzeniu wraz z produktem na rynek. Czterech wiodących producentów z branży FMCG rozpoczęło pionierski projekt ukierunkowany na zwiększenie zbiórki i recyklingu butelek PET. Działanie to wykracza poza ustawowe obowiązki tych firm.

W tym calu zorganizowana zostanie konferencja prasowa inaugurującą projekt „Działaj z imPETem!”, która odbędzie się 11 maja (w Dniu bez Śmiecenia) o godz. 11.00 w Centrum Prasowym PAP przy ul. Brackiej 6/8.

W czasie konferencji przedstawione zostaną informacje o założeniach projektu, jego inicjatorach i adresatach oraz działaniach edukacyjnych m.in. w społecznościach lokalnych.

Na prezentowanej wystawie będzie można przekonać się jak wygląda „droga butelki PET” od produktu do nowego produktu z recyklingu.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Czterech producentów wody i napojów: Coca-Cola HBC Polska, Nestlé Polska Oddział Nestlé Waters, Pepsi-Cola General Bottlers Poland oraz Żywiec Zdrój rozpoczęło pionierski projekt ponad podziałami, „Działaj z imPETem!”, ukierunkowany na zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET. Przedsięwzięcie obejmuje m.in. działania edukacyjne i jest realizowane przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A.

Poza szeroką ofertą wyposażenia, technologii i usług dla handlu, wyróżnikiem Targów RetailShow jest ceniona w branży konferencja Retail Congress. Odbędzie się ona 14 listopada w Centrum EXPO XXI w Warszawie, a tematem przewodnim będzie „klient”. Z kolei barometrem wskazującym jakość produktów i konceptów sklepowych będą wyniki konkursów – Innowacje Handlu 2018 i Best Shop Concept 2018.

X