Jesteś tutaj

Trzeci dzień IX Europejskich Targów Produktów Regionalnych

Trzeci dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych rozpoczął się od tradycyjnego spotkania z podhalańskimi kowalami, którzy swoje umiejętności prezentowali podczas warsztatów kowalstwa artystycznego w ramach IV Kowalskich Spotkań. Rozpoczęto także konkurs na Najlepszy Produkt Spożywczy tegorocznych Targów.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, w czasie Targów istniała okazja spotkania się z Oficyną Wydawniczą Oryginały. Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot Dubus, autorki książki "Na Giewont się patrzy”, zaprezentowały swój najnowszy projekt - “Górale do Ameryki statkiem płynęli..”. Podczas spotkania usłyszeć można było o wrażeniach osób które w latach 60. płynęły transatlantykiem M.S Batory do Ameryki.

W Zarembku Tradycji Tadeusz Szostak-Berda z Markiem Zaniewskim opowiedzieli o historii hutnictwa na Podhalu oraz poczęstowali uczestników wykładu „Zupą z gwoździa”.

W namiotach gastronomicznych swoje dania i wypieki prezentowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kościeliska oraz Gawłowa, które częstowały tradycyjną „Gawłowiańską soją” – zupą, składającą się z namoczonej soi, kiełbasy i boczku i pomidorów.

Duże zainteresowanie publiczności wzbudził pokaz freestylerów z Krakowskiej Szkoły Barmanów.

Ważnym punktem programu był rozpoczęcie konkursu na Najlepszy Produkt Spożywczy tegorocznych Targów. Przygotowane przez wystawców produkty oceniało Jury, w którym zasiedli m.in.:  Marcin Polus – Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników, Jan Filipczyk – Członek Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników i Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej, Marcin Parda – Wice Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników, Piotr Sabala – Członek Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej, Piotr Dziadkowiec – Prezes Krakowskiej Szkoły Barmanów.

Na Targowej scenie zaprezentowały się zespoły: Zbójnicek z Zębu, Gypsy Jazz Squad z Zakopanego oraz Harnasie z Suchego.

Źródło i foto: Kronos Media

Kategoria: 

Podobne artykuły

Data wydarzenia: 
2018-08-11

Bogactwo kolorowych strojów podhalańskich, regionalne przysmaki, a do tego śpiew i żywiołowe tańce zespołów folklorystycznych – to przepis na wyjątkowe wydarzenie. IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych, odbędą się w dniach 11 - 15 sierpnia 2018 r. w Zakopanem.

Za nami pierwsze dwa dni Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem. Uroczystego otwarcia dziewiątej edycji imprezy dokonał starosta tatrzański Piotr Bąk, któremu towarzyszyli prelegenci konferencji.

X