Jesteś tutaj

Nowy magazyn Panattoni w Rudzie Śląskiej

Panattoni Europe przygotowuje się do kolejnej inwestycji na Śląsku. Deweloper zakupił działkę, na której powstanie Panattoni Park Ruda Śląska II o planowanej powierzchni ponad 55 200 mkw. Termin rozpoczęcia budowy to początek 2020 r.

Panattoni Europe od lat dostrzega potencjał Śląska, realizując obiekty przemysłowe w Gliwicach, w Sosnowcu, Katowicach, Mysłowicach, Bielsku-Białej, w Czeladzi, a teraz kolejny w Rudzie Śląskiej. Deweloper zakupił właśnie 12-ha działkę, na której powstanie centrum dystrybucyjne Panattoni Park Ruda Śląska II. Kompleks o powierzchni 55 200 mkw. składać się będzie z dwóch obiektów klasy A. Dzięki elastycznym warunkom kształtowania modułów budynków, powstałe powierzchnie mogą być wykorzystywane na magazynowanie, sortowanie i konfekcjonowanie, czy lekką produkcję. Park powstanie w granicach miasta, zaledwie 2 km od trasy DTŚ i będzie spełniać kryteria certyfikacji BREEAM. Termin rozpoczęcia budowy zaplanowano na początek 2020 r.

Panattoni Park Ruda Śląska II zlokalizowany jest przy ul. Hallera – 2 km od trasy DTŚ – która łączy Katowice z autostradą A1 – oraz niedaleko autostrady A4. Park znajduje się niecałą godzinę drogi od granicy czeskiej.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Panattoni Europe planuje nową inwestycję o nazwie Panattoni Park Tricity North w okolicach Gdyni. Centrum dystrybucyjne docelowo będzie oferowało powierzchnię o wielkości 45 tys. mkw. Zostanie zrealizowana nieopodal Bałtyckiego Terminala Kontenerowego i Obwodnicy Trójmiasta. Planowane oddanie obiektu do użytkowania zapowiadane jest na III kwartał 2019 roku.

Panattoni Europe po raz kolejny wykorzystuje potencjał regionu śląskiego. Tym razem deweloper wystartował z budową Panattoni Park Silesia South, położonego w Bieruniu, 7 km od centrum Tychów. Inwestycja osiągnie powierzchnię 73 tys. mkw.

X