Jesteś tutaj

Rzecznik MŚP chce przedłużenia terminu rejestracji Małego ZUS

Rzecznik MŚP, Adam Abramowicz skierował do premiera Mateusza Morawieckiego pismo, w którym wnioskował o przedłużenie do końca stycznia 2019 r. terminu rejestracji Małego ZUS. W rozmowie z PAP rzecznik przyznał również, że istnieje możliwość zmiany zapisu ustawy na kolejnym posiedzeniu sejmu.

Rzecznik MŚP zaznaczył jednocześnie, że czeka na dane o ilości osób zarejestrowanych do 8 stycznia. Jeśli będzie to „znacząca liczba” wówczas nie będzie wnioskował o zmianę ustawy. Z danych otrzymanych przez Biuro Rzecznika MŚP od ZUS wynika, że do czwartku (3.01) było 20 tys. zgłoszeń od przedsiębiorców w sprawie Małego ZUS. Szacuje się, że nowymi przepisami zainteresowanych jest około 200 tys. niewielkich przedsiębiorców.

Źródło: PAP

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Jedynie 13% mikro i małych oraz 27% średnich firm w Polsce deklaruje aktywność biznesową za granicą. Organizowane 9 października 2019 r. na PGE Narodowym PAIH Forum Biznesu w formule bezpłatnych warsztatów branżowych i rynkowych oraz indywidualnych konsultacji z ekspertami, przybliżyć ma polskiemu sektorowi MŚP zagraniczne rynki.

Komisja Europejska zakończyła konsultacje w sprawie definicji małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Business Centre Club, we współpracy z Crido oraz w oparciu o konsultacje z przedsiębiorcami, przygotował kompleksową opinię nt. wad obecnie obowiązującej definicji oraz szereg propozycji jak tę definicję zaktualizować, aby odzwierciedlała współczesne realia ekonomiczne i obecny potencjał przedsiębiorstw.

X