Jesteś tutaj

Rzecznik MŚP chce przedłużenia terminu rejestracji Małego ZUS

Rzecznik MŚP, Adam Abramowicz skierował do premiera Mateusza Morawieckiego pismo, w którym wnioskował o przedłużenie do końca stycznia 2019 r. terminu rejestracji Małego ZUS. W rozmowie z PAP rzecznik przyznał również, że istnieje możliwość zmiany zapisu ustawy na kolejnym posiedzeniu sejmu.

Rzecznik MŚP zaznaczył jednocześnie, że czeka na dane o ilości osób zarejestrowanych do 8 stycznia. Jeśli będzie to „znacząca liczba” wówczas nie będzie wnioskował o zmianę ustawy. Z danych otrzymanych przez Biuro Rzecznika MŚP od ZUS wynika, że do czwartku (3.01) było 20 tys. zgłoszeń od przedsiębiorców w sprawie Małego ZUS. Szacuje się, że nowymi przepisami zainteresowanych jest około 200 tys. niewielkich przedsiębiorców.

Źródło: PAP

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Podstawowym źródłem finansowania małych i średnich firm pozostają środki własne (94 proc. wskazań). Biorąc jednak pod uwagę tylko zewnętrzne narzędzia, po raz pierwszy w historii badania numerem jeden zostało ubezpieczenie majątku firmy.

Trwają prace nad zmianą definicji mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa. KE zaprasza przedsiębiorców do konsultacji poprzez wypełnienie ankiety (w języku polskim) na swojej stronie. Do wypełnienia kwestionariusza zachęca też Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. 

X