Jesteś tutaj

W najbliższą niedzielę 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Branża FMCG od lat hojnie wspiera WOŚP. 

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich specjalistycznych szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Na terenie całego kraju działać będą lokalne sztaby organizujące pracę wolontariuszy. Branża FMCG również dołoży swoją cegiełkę. Producenci, sieci oraz niezależni handlowcy od lat wspierają inicjatywę. Tegoroczny Finał odbędzie się w niedzielę niehandlową – po raz pierwszy sklepy i galerie handlowe podczas orkiestrowego grania będą zamknięte. Galerie handlowe nie zamykają się w niedzielę, a jedynie sklepy na jej terenie. Nadal wolontariusze mogą skorzystać z przestrzeni rozrywkowej – kawiarenek, restauracji, kina i wielu innych atrakcji. Wiele galerii udostępniła także swoją przestrzeń dla wolontariuszy, a nawet organizowane są imprezy zamknięte czy część finałowych wydarzeń na ich terenie. Nie zabraknie także skarbon stacjonarnych w sklepach, które sztaby mogą wystawiać już od piątku. Zatem Orkiestrowa zbiórka w będzie trwać nie jeden, a nawet trzy dni.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Już po raz dziewiąty Lidl rozpoczyna nowy rok wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pracownicy i klienci, ramię w ramię, otworzą serca dla ważnej sprawy. Jak co roku, przez cały tydzień przed Finałem WOŚP, we wszystkich sklepach Lidl w całej Polsce dostępne będą skarbony stacjonarne WOŚP. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Od 7 stycznia br. aż do finału, 13 stycznia br. sieć sklepów Żabka wspólnie z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze na rzecz chorych dzieci i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do szpitali dziecięcych. Puszki WOŚP można znaleźć w każdym spośród ponad 5400 sklepów sieci.

X