Jesteś tutaj

Weź udział w 12. Onkobiegu - pomóż chorym na raka

Wydawca „Poradnika Handlowca” Wiesław Generalczyk oraz Stowarzyszenie Sarcoma serdecznie zapraszają chętnych do wzięcia udziału w najstarszym w Polsce biegu charytatywnym mającym na celu wsparcie pacjentów onkologicznych i profilaktykę zdrowotną. Rejestracja prowadzona jest wyłącznie drogą internetową: www.onkobieg.pl (2300 pakietów), gdzie można też wpłacić darowiznę i tym samym dołożyć cegiełkę dla podopiecznych Stowarzyszenia Sarcoma.

Onkobieg odbędzie się 8 września 2019 r. na terenie Centrum Onkologii – Instytutu przy ul. Roentgena 5 w Warszawie. Odbiór pakietów i atrakcje towarzyszące rozpoczną się już o godzinie 11:00. Rama czasowa biegu to 60 minut, podczas której uczestnicy pokonują wielokrotność jednej pętli wokół zabudowań Centrum Onkologii i Instytutu Hematologii i Transfuzjologii wynoszącej 1560 m, dowolnym sposobem – według swoich możliwości i chęci. Często uczestnikami są też osoby z niepełnosprawnościami poruszający się np. o kulach czy wózku inwalidzkim, byli i obecni pacjenci, którzy zasługują na szczególny szacunek. Wszystko według myśli – Razem po zdrowie! Przed startem biegu ma miejsce rozgrzewka na miarę mistrza – poprowadzą ją przyjaciele Onkobiegu i ambasadorzy m.in. Michał Derlicki - wielokrotny złoty medalista mistrzostw Polski i międzynarodowych mistrzostw w Wushu sportowym / Kung fu sportowym, aktor.

Dla osób, którym nie uda się zarezerwować pakietu lub które z różnych przyczyn nie będą mogły wziąć udziału w Onkobiegu w Warszawie – organizatorzy przygotowali akcję #Onkobieg. Wystarczy pobiec z dowolnego miejsca na ziemi o godzinie 13:30 (czasu polskiego), wpłacić darowiznę na rzecz Stowarzyszenia Sarcoma i wrzucić zdjęcie z oznaczeniem #Onkobieg na media społecznościowe.

„12. Onkobieg Razem po zdrowie! Warszawa 2019” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i m.st. Warszawy - Dzielnicy Ursynów. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Zdrowia i Rzecznik Praw Pacjenta.

Źródło i foto: Centrum Prasowe PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Froneri, nowa spółka joint venture z siedzibą w Wielkiej Brytanii, utworzona na mocy porozumienia między Nestlé i Grupą R&R, będzie obecna m.in. na rynku europejskim, bliskowschodnim, argentyńskim, australijskim, brazylijskim i filipińskim. Zgodnie z planami to lodowe joint venture ma swoją działalnością obejmować ponad 20 państw i zatrudniać 15 000 osób. Szacowany obrót ze sprzedaży produktów spółki ma wynieść około 2,7 mld CHF.

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek przyznał, że zarządzany przez niego koncern naftowy do końca tego roku złoży do Komisji Europejskiej wniosek w sprawie przejęcia Grupy Lotos. Orlen jest obecnie w procesie prenotyfikacji fuzji w Komisji Europejskiej.

X