Jesteś tutaj

25-lecie Bonduelle w Polsce

25 lat temu na polski rynek wkroczyła firma Bonduelle - międzynarodowy koncern ze 160-letnią tradycją. Spółka posiada w Polsce 2 fabryki, zatrudnia blisko 600 osób i przetwarza blisko 60 tys.ton warzyw i pieczarek rocznie, z czego blisko 90% trafia na eksport.

Pierwszego TIR-a wypełnionego 20 paletami puszkowanych warzyw firma sprowadziła do Polski w 1992 r. Już rok później spółka rozpoczęła swoją pierwszą kampanię rolno-produkcyjną w wynajętej na te potrzeby fabryce w Gniewkowie na Kujawach.

W kolejnym roku fabryka w Gniewkowie została przez firmę zakupiona i sukcesywnie zwiększano jej moce produkcyjne. W roku 2011 Bonduelle stała się właścicielem fabryki pieczarek w wielkopolskich Ruchocicach.

Kategoria: 

Podobne artykuły

17 lutego br. rusza ogólnopolski konkurs dla sklepów detalicznych „Czas na Jogobudowanie”. Konkurs potrwa do 13 kwietnia br. Patronem akcji jest „Poradnik Handlowca”.

Słodka Rywalizacja - program o wypiekach, który śledzi się z wypiekami na twarzy. Członkowie jednej rodziny pod bacznym okiem scenarzystki serialu „Przepis na życie" - Agnieszki Pilaszewskiej będą piec ciasta, które w kolejnych odcinkach ocenią eksperci. Sponsorem programu jest nowa kostka Kasia Ekstra Maślany Smak, z którą każdy wypiek jest udany! Premiera programu już 22 marca o godz. 12.35

X