Jesteś tutaj

25-lecie Bonduelle w Polsce

25 lat temu na polski rynek wkroczyła firma Bonduelle - międzynarodowy koncern ze 160-letnią tradycją. Spółka posiada w Polsce 2 fabryki, zatrudnia blisko 600 osób i przetwarza blisko 60 tys.ton warzyw i pieczarek rocznie, z czego blisko 90% trafia na eksport.

Pierwszego TIR-a wypełnionego 20 paletami puszkowanych warzyw firma sprowadziła do Polski w 1992 r. Już rok później spółka rozpoczęła swoją pierwszą kampanię rolno-produkcyjną w wynajętej na te potrzeby fabryce w Gniewkowie na Kujawach.

W kolejnym roku fabryka w Gniewkowie została przez firmę zakupiona i sukcesywnie zwiększano jej moce produkcyjne. W roku 2011 Bonduelle stała się właścicielem fabryki pieczarek w wielkopolskich Ruchocicach.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W najnowszej reklamie Kubusia, młoda reporterka sprawdza, czy owoce należy myć. Odpowiedzi udziela jej mała gospodyni, która z wielkim zaangażowaniem i starannością myje swój ulubiony owoc – Kubuś Mus.

W kwietniu br. Hochland Polska startuje z nową promocją serów żółtych w plasterkach „+10% gratis”. Zasady promocji polegają na dodaniu 10% gratis do dotychczasowej gramatury 150 g plastrów sera żółtego Hochland.

X