Jesteś tutaj

Hochland wspiera wędkarstwo

Na jeziorze Lusowskim odbyły się zawody spinningowe Grand Prix Okręgu o puchar Lusowa. Udział w zawodach brali członkowie sekcji spinningowej z Gminnego Koła Wędkarskiego w Kaźmierzu, wspierani przez Hochland.

Najlepszy zawodnik sekcji zajął drugie miejsce w swoim sektorze oraz czwarte w całych zawodach. Ciekawostką zawodów był złowiony przez jednego z uczestników sum o wadze 40 kg i długości 175 cm. Gminne Koło Wędkarskie w Kaźmierzu zostało powołane do życia w 1991 r. Zarząd Koła corocznie organizuje szereg zawodów wędkarskich. Są to zawody spławikowe o puchar Wójta Gminy, o puchar Prezesa Koła, zawody wędkarskie rencistów i emerytów, zawody spinningowo – żywcowe o puchar Zarządu Koła. Zarząd Koła działając na rzecz lokalnej społeczności nie zapomina o młodzieży. Gminne Koło liczy obecnie 407 członków, z czego 65 to młodzież do 16 lat.

– Wędkarstwo to czynny odpoczynek nad wodą, to rekreacja, podobnie jak bieganie. Wędkarze ruszają się przy tym, czasami rywalizują w zawodach. Istotne jest także to, że wędkarze na pierwszym miejscu stawiają etykę i szacunek do przeciwnika, jakim jest w tym wypadku ryba. Jednak dla osoby, która nigdy nie łowiła ryb, nie trzymała wędki, stwierdzenie to nie jest wcale oczywiste. My wspieramy ten rodzaj aktywności lokalnej społeczności, bo także wędkarstwo uznajemy za sport – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager  w Hochland Polska.

Kategoria: 

Podobne artykuły

100 – lecie odzyskania Niepodległości mieszkańcy Węgrowa uczcili Węgrowskim Biegiem Niepodległości. To niezwykle ciekawe wydarzenie towarzyszące obchodom Święta Niepodległości w tym roku odbyło się już po raz jedenasty i po raz drugi z Hochland Polska.

Na torze bydgoskiej Polonii 7 października rozegrany został żużlowy turniej „Asy dla Tomasza Golloba”. Cały dochód z imprezy przekazano na pokrycie kosztów dalszej rehabilitacji indywidualnego mistrza świata z 2010 r., a Hochland Polska także zaangażował się w to przedsięwzięcie.

X

Przeczytaj również