Jesteś tutaj

Wystartowała IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

Wraz z początkiem roku szkolnego, już po raz dziewiąty, wystartowała „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Ta ogólnopolska akcja edukacyjna, skierowana jest do pierwszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest pokazanie dzieciom, jak podczas codziennych aktywności uniknąć zagrożeń i zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz kolegów. Celem akcji jest wsparcie nauczycieli w edukacji dzieci z I klas szkół podstawowych. Każda ze szkół, która zadeklaruje udział w programie, otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów edukacyjnych. Podczas zajęć realizowanych przez nauczycieli, dzieci dowiadują się, jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o bezpieczeństwo, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. Tegoroczne materiały zostały uzupełnione o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz o treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności. Akcja realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Kategoria: 

Podobne artykuły

We wrześniu swoją szkolną przygodę zaczęło ok. 535 000[1] dzieci w Polsce. To dobry moment, aby podkreślić znaczenie ich bezpieczeństwa w każdej sytuacji oraz uwrażliwić na różnego rodzaju zagrożenia. – Tylko w 2013 roku miały miejsce 3 454 wypadki drogowe z udziałem dzieci w wieku do 14. roku życia. I choć w porównaniu do poprzedniego ich liczba zmalała, to trzeba pamiętać, że wielu z nich można było uniknąć  – podkreśla mł. insp. Marek Konkolewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Już po raz czwarty Pierwszoklasiści z całej Polski wezmą udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Od 8 grudnia najmłodsi uczniowie szkół podstawowych zmierzą się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień. To pierwsza w Polsce inicjatywa sprawdzająca na tak ogromną skalę wiedzę maluchów w zakresie bezpieczeństwa. Test realizowany jest w ramach VII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, organizowanego przez firmę Maspex, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. 

X