Jesteś tutaj

Wystartowała IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

Wraz z początkiem roku szkolnego, już po raz dziewiąty, wystartowała „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Ta ogólnopolska akcja edukacyjna, skierowana jest do pierwszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest pokazanie dzieciom, jak podczas codziennych aktywności uniknąć zagrożeń i zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz kolegów. Celem akcji jest wsparcie nauczycieli w edukacji dzieci z I klas szkół podstawowych. Każda ze szkół, która zadeklaruje udział w programie, otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów edukacyjnych. Podczas zajęć realizowanych przez nauczycieli, dzieci dowiadują się, jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o bezpieczeństwo, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. Tegoroczne materiały zostały uzupełnione o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz o treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności. Akcja realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Rozpoczęta właśnie akcja „Nakręć się” to największa w historii marki promocja konsumencka płatków Lubella Mlekołaki, w której producent przygotował ponad 2 mln atrakcyjnych nagród.

Kubuś ponownie rozkręca letnią zabawę. W ramach „Projektu Plaża” telewizji TVN, w pięciu nadmorskich miejscowościach, powstanie specjalna strefa zabaw Kubusia.  Wśród propozycji beztroskiego i bezpiecznego spędzania czasu  na plaży będzie:  tor do skimboardu, stanowisko do ćwiczenia na deskach trickboardowych czy dmuchane  boisko do piłki nożnej. 

X

Przeczytaj również