Jesteś tutaj

Za nami V Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa

W dniach 16-17 września 2017 r. w Olsztynie odbyło się Ogólnopolskie Święto Sera – V Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa. W Festiwalu wzięła udział Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, która na swoim stoisku prezentowała sery dojrzewające i twarogi, a także nowości, m.in. ser typu włoskiego Mascarpone, jogurty do picia LAVITA z dodatkiem owoców i warzyw oraz zbóż, mleko acidofilne, a także produkty w nowych, zmienionych graficznie opakowaniach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko sprzedażowe, gdzie oprócz zakupów, można było napić się gorącej czekolady i zjeść gofra z bitą śmietaną łowicką i owocami. Uznanie jury w konkursie na Hit twarogowy i Hit Serowy zdobyły: twarogi łowickie oraz zestaw serów konfekcjonowanych. W konkursie konsumentów, którzy głosowali na Serowego i Twarogowego Króla, ser gouda z OSM Łowicz zdobył tytuł w kategorii serów holenderskich. Organizator zadbał o liczne atrakcje na terenie festiwalu. Tematycznie były one związane z produkcją mleka i serowarstwem. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Mleko UHT 1,5% bez laktozy 500 ml marki Łowicz Milkissima zdobyło Złoty Medal MTP Polagra Food 2015. Uroczyste wręczenie medalu odbędzie się podczas tegorocznej Polagry. 

Baba drożdżowa z lukrem Delecta to tradycyjne ciasto w formule do samodzielnego wypieku, dostępne w wielkanocnej ofercie limitowanej Rieber Foods Polska.

X