Jesteś tutaj

Ruszyły zapisy na sprzedaż akcji HELIO w wezwaniu

W bieżącym tygodniu rozpoczęło się przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji bakaliowej spółki HELIO S.A. objętych wezwaniem ogłoszonym wspólnie przez Spółkę i dominującego akcjonariusza (ponad 77% akcji i głosów na Walnym Zgromadzeniu). Pierwsza tura zapisów kończy się już 6 września 2019 r., po którym nastąpi rozliczenie transakcji i możliwość korekty ceny przez Wzywających na II turę wezwania. Biorąc pod uwagę, że cena w wezwaniu (10,54 zł) jest już maksymalną ceną dopuszczoną w ramach „widełek” ustalonych przez akcjonariuszy uchwałą Walnego Zgromadzenia Spółki, wiadomo, że wyższej kwoty w tym wezwaniu Wzywający już nie zaproponują. Wraz z końcem wakacji warto zatem zweryfikować swój portfel inwestycyjny i rozważyć szansę bezproblemowego wyjścia z akcji HELIO, którą na co dzień charakteryzuje dość niska płynność na warszawskim parkiecie.

W dniu 19 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji HELIO S.A. w ramach ogłoszonego na początku lipca br. wezwania do zapisywania się na sprzedaż 1 143 000 akcji Spółki, tj. na sprzedaż wszystkich akcji Spółki znajdujących się w obrocie giełdowym, a które nie znajdują się w posiadaniu Wzywających. Podmiotami nabywającymi akcje będą działający w porozumieniu Spółka oraz Leszek Wąsowicz – dominujący jej akcjonariusz z ponad 77% udziałem w akcjonariacie.

W  związku z ogłoszonym wezwaniem planowane jest osiągnięcie przez Wzywających stanu, w którym Wzywający łącznie będą posiadać 5 000 000 akcji Spółki, uprawniających do 5 000 000 głosów w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu, stanowiących 100% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu. Jeśli po przeprowadzeniu Wezwania, Wzywający osiągną 90% lub więcej ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, Wzywający przeprowadzą przymusowy wykup akcji będących w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych. Docelowo planowane jest zatem przywrócenie akcjom Spółki formy materialnej, czyli opuszczenie warszawskiego parkietu.

– Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji HELIO aby dać szansę akcjonariuszom mniejszościowym na korzystne wyjście z inwestycji. Zdajemy sobie sprawę, że płynność na akcjach HELIO ogranicza dokonywanie transakcji. Nie chcemy zaś aby nasi akcjonariusze byli zakładnikami niskiej płynności, stąd nasza propozycja odkupienia akcji – powiedział Leszek Wąsowicz, większościowy akcjonariusz, prezes zarządu, a zarazem założyciel HELIO S.A.

Jak wyjaśnia Prezes HELIO S.A. – Wezwanie realizowane jest wg niesztampowego modelu rozliczenia transakcji w dwóch turach. Dzięki temu Wzywający mają możliwość elastycznej zmiany ceny w trakcie przyjmowania zapisów, a biorąc pod uwagę rozliczenie transakcji w dwóch turach może okazać się, że ceny zawartych transakcji mogą się różnić.

Przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji HELIO w ramach Wezwania odbywać się będzie za pośrednictwem Podmiotu Pośredniczącego w Wezwaniu, tj. Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. Osoby zamierzające dokonać zapisów na sprzedaż akcji w odpowiedzi na wezwanie powinny przede wszystkim zacząć od złożenia zapisu na akcje w ramach wezwania w domu maklerskim lub w banku prowadzącym ich rachunek papierów wartościowych. Czynność ta musi nastąpić nie później niż do ostatniego dnia przyjmowania zapisów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Co będziemy jeść w 2020? Zdrowe przekąski… naturalnie! Owoce suszone, orzechy i nasiona HELIO Natura to w 100% naturalne bakalie bez konserwantów, które najlepiej zadbają o nasze zdrowie w nadchodzącym roku. Dlatego oprócz prażonych orzechów bez tłuszczu i soli, EKO pestek dyni i słonecznika, niesiarkowanych moreli i śliwek suszonych czy modnego ostatnio Jackfruita – w gamie HELIO Natura pojawiła się kolejna nowość: Daktyle Deglet Nour.

Marka HELIO proponuje nowość – masę orzechową z kawałkami orzeszków. Smakołyk HELIO to produkt bezglutenowy co potwierdza znak Przekreślonego Kłosa na opakowaniu – masa orzechowa z kawałkami orzeszków HELIO jest licencjonowana przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

X

Przeczytaj również