Biedronka

Z badań wywiadowni Bisnode Polska za rok 2015 ( są to najświeższe badania w tym zakresie) wynika, że najwięcej podatku CIT wśród zagranicznych firm działających na polskim rynku zapłaciły sieci handlowe. Firma Jeronimo Martins w ogólnym badaniu wszystkich sektorów zajęła drugie miejsce. 

Od 1 kwietnia pensje w sieci Biedronka podniosą się trzeci raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Kasjer-sprzedawca z trzyletnim stażem zarabiać będzie teraz 2750 zł brutto, czyli o 150 zł brutto więcej niż dotychczas. Dodatkowo każdy kasjer-sprzedawca może liczyć również na premię miesięczna do 330 zł brutto. 

Wszystkie zgłoszone przez JMP praktyki CSR, w tym m.in. warsztaty „Zielona Kraina” oraz akcja „Ekologiczni z natury” zostały wskazane w tegorocznej, piętnastej edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki”.

Akcja „Super zwierzaki” sieci Biedronka ma zachęcić rodziców do zakupu owoców i warzyw dla dzieci. Aktywacja ta prowadzona jest przy współpracy z wrocławskim ZOO. W ramach akcji klienci sieci mogą wygrać m.in. 103 rodzinne wycieczki do ogrodów zoologicznych świata.

Małgorzata Rozenek – Majdan znana z programu „Perfekcyjna pani domu” weźmie udział w kampanii reklamowej sieci Biedronka pod hasłem „Wiosenne porządki”. 

Sieć sklepów Biedronka po raz szósty będzie partnerem Welconomy Forum in Toruń. Przedstawiciel Biedronki weźmie udział w panelu dotyczącym m.in. wspierania czytelnictwa, nawiązując do trwającego właśnie konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Przy okazji sieć zaprezentuje także polskie produkty spożywcze ze swojej oferty. 

Program lojalnościowy „Moja Biedronka” został wprowadzony pół roku temu. W przeciągu 6 miesięcy dołączyło do niego 5 mln osób. Oznacza to, że w przeciągu miesiąca na konto dostępne na stronie internetowej  rejestruje się prawie milion klientów sieci. Przy takim tempie sieć zyska, w przeciągu najbliższych miesięcy, największą liczbę „lojalnych” klientów. 

Do 21 marca br. chętni mogą przysyłać prace na konkurs pod hasłem „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” ogłoszony przez sieć Biedronka. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat, a ich prace nie były wcześniej publikowane. Każdy z uczestników może przysłać trzy prace. Nagrodą jest 100 tys. zł. 

Kolejny sklep należący do sieci Jeronimo Martins uruchomiono w Poznaniu. Nowa Biedronka zlokalizowana jest na dworcu kolejowym Poznań Główny. Sklep ma powierzchnię 420 mkw, wyposażony jest w 5 kas. Ze względu na lokalizację, w ofercie sklepu znajdują się produkty, które mogą być przydatne w podróży: pieczywo wypiekane na miejscu, kanapki oraz rogale świętomarcińskie. 

Obecnie sieć Biedronka liczy 2700 sklepów.  W chwili, gdy Jeronimo Martins przejmowało ją w 1998 r., było ich 250. Biedronka zatrudnia ponad 50 tys. osób. Oprócz sieci handlowej Biedronka, Jeronimo Martins jest właścicielem 150 drogerii Hebe oraz kilkudziesięciu aptek Na Zdrowie. 

Strony

X