Biedronka

W związku z wejściem w życie nowych przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, wprowadza zmiany w funkcjonowaniu swoich placówek. Dotyczą one m.in.: godzin otwarcia sklepów.

Jeronimo Martins Polska przedstawiło raport za 2017 r., z którego wynika, że sprzedaż całej grupy wzrosła o 11,3 proc. w porównaniu do 2016 r. Planuje się również otworzenie około 80 nowych placówek do końca br.

Jeronimo Martins Polska zdecydowało o całodobowym otworzeniu trzech swoich placówek w Białymstoku. Władze sieci twierdzą, że nie ma to związku z wprowadzanym od marca ograniczeniem handlu w niedziele i wynika ze specyfiki handlu w mieście.

Ożywienie gospodarcze w wielu regionach świata sprzyja globalnym sprzedawcom detalicznym. Przychody 250 największych detalistów na świecie wyniosły w ubiegłym roku obrotowym 4,4 biliona dolarów. Rok do roku był to wzrost o 4,1 proc. 

Sieć Biedronka po raz trzeci wspierała organizację Narodowego Kongresu Żywieniowego. Jego tegoroczna edycja, przygotowana przez Instytut Żywności i Żywienia, była poświęcona osobom w starszym wieku.

Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele ma dawać więcej czasu pracownikom na odpoczynek. Czy sieci handlowe znalazły jednak sposób, by zminimalizować straty spowodowane wprowadzeniem nowego prawa? 

Marka Biedronka została wyróżniona w prestiżowym konkursie Superbrands, po raz kolejny znajdując się w gronie najsilniejszych polskich marek. Podobnie jak w latach ubiegłych została laureatem w kategorii „Zakupy – sklepy spożywczo-przemysłowe”.

Od 18 stycznia Biedronka rusza ze specjalną ofertą produktów kuchni polskiej. Pod hasłem „Dumni z tego, co nasze. Kuchnia polska” na półkach sklepów sieci klienci znajdą szeroki wybór produktów typowych dla polskiej kuchni, a w folderze tradycyjne przepisy. 

Biedronka ruszyła z nową ofertą produktów bio z unijnym logo rolnictwa ekologicznego. Od 11 stycznia br. pod hasłem „Natura może być z nas dumna” w sklepach pojawiły się podstawowe artykuły marki goBio, której asortyment z czasem będzie jeszcze rozszerzany.

We wtorek, 19 grudnia, w Żórawinie przy ul. Wrocławskiej zostanie otwarty nowy sklep Biedronka. Jest to pierwszy sklep sieci w miejscowości. Z tej okazji dla klientów przygotowano specjalną ofertę produktów w atrakcyjnych cenach, a w dniu otwarcia dodatkowo degustację pieczywa i ciast.  

Strony

X

Przeczytaj również