Eurocash

Zarząd spółki Eurocash S.A. podpisał list intencyjny dotyczący zakupu 100% udziałów w spółce Domelius Limited oraz przejęcia kontroli nad jej spółkami zależnymi. W ten sposób do Grupy Eurocash trafiłaby kolejna sieć sklepów detalicznych MILA.

Wystartował organizowany przez Grupę Eurocash plebiscyt „Herosi Polskiej Przedsiębiorczości”, skierowany do właścicieli detalicznych sklepów spożywczych współpracujących z Grupą Eurocash. Łączna pula nagród dla przedsiębiorców to ponad 350 tysięcy złotych na rozwój ich biznesów. Wystarczy pochwalić się osiągnięciami w prowadzeniu firmy i zachęcić do głosowania klientów swoich sklepów.

Większa sprzedaż, nowi klienci i nowoczesny wizerunek – aplikacja Drinco zmienia polski rynek detalicznego handlu tradycyjnego oferując konsumentom miejsce, w którym na bieżąco będą mogli zapoznać się z informacjami o najnowszych promocjach i ofertach specjalnych w lokalnych sklepach. Aplikacja jest dostępna do pobrania w sklepach App Store i Google Play. Drinco stanowić będzie także platformę, na której niezależni przedsiębiorcy mogą sami ustalać na co i kiedy dadzą  konsumentom rabaty na alkohole i napoje.

 

W tym roku Kongres będzie poświęcony tematyce związanej z psychologią biznesu. Udział w kongresie jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest potwierdzenie uczestnictwa do dnia 11.08.2017 r. Wydarzenie odbędzie się 26 września 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Fazę fascynacji żywnością z zagranicy mamy już za sobą. Na nowo pokochaliśmy polskie produkty i chcemy je widzieć na swoich stołach. Na to zapotrzebowanie najlepiej odpowiadają małe sklepy, którym łatwiej o dobry kontakt z lokalnymi producentami. O tym, jak się to robi, opowiada Grzegorz Kaźmierczak, właściciel dwóch sklepów ABC.

Pierwszy cel: nie marnować jedzenia, drugi: ograniczyć ilość odpadów, i trzeci: wspierać potrzebujących. Grupa Eurocash w ramach prowadzonej przez siebie polityki CSR nawiązała stałą współpracę z Bankami Żywności. Dzięki wspólnym działaniom produkty z bliską datą ważności – do 1,5 tygodnia – bezpłatnie przekazywane są osobom potrzebującym. Pierwsze paczki przekazało już wrocławskie centrum Eurocash Gastronomia, a współpracę z Bankami zaczynają właśnie cztery inne centra dystrybucyjne. Akcja zapowiada szersze działania Grupy Eurocash na rzecz społeczeństwa i środowiska. 

Jak sprawić, by o punkcie sprzedaży działającym pod szyldem znanej franczyzy klienci mówili „nasz miejscowy sklep”? Kluczem do zdobycia serc klientów są bardzo dobre relacje między nimi a obsługą. O tym, jak stworzyć taką więź, opowiada pan Andrzej Ściebior, który pod Częstochową prowadzi sklepy Lewiatan i Delikatesy Centrum.

Od października 2017 roku Szkoła Główna Handlowa uruchomi pierwszą edycję studiów podyplomowych „Zarządzanie przedsiębiorstwem w handlu detalicznym” dla klientów Grupy Eurocash. Wezmą w nich udział przedstawiciele sieci franczyzowych i partnerskich Grupy Eurocash oraz ich pracownicy –  łącznie 45 osób.  

22 lutego rada nadzorcza Grupy Eurocash powołała Przemysława Ciasia na stanowisko członka zarządu spółki. Nowy członek zarządu będzie odpowiadał w firmie za obszary Logistyki oraz IT. Przemysław Ciaś z Grupą Eurocash współpracuje od 2008 r. 

W czwartym kwartale 2016 r. przychody ze sprzedaży Grupy Eurocash wyniosły 5,34 mld zł i były o blisko 6% większe niż w analogicznym okresie 2015 r. W całym roku 2016 sprzedaż przekroczyła 21,2 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 4% r/r. Zysk, jaki uzyskała grupa za czwarty kwartał wyniósł blisko 602 mln zł, za cały rok osiągnął pułap 2,18 mld zł. 

Strony

X