Froneri

W roku 2019 kontynuujemy kampanię lodów Manhattan pod hasłem „Ważne z kim!”. Komunikacja marki Manhattan konsumentom o przyjemności płynącej z jedzenia lodów w dobrym towarzystwie.

Obecnie kierujący Zieloną Budką Zbigniew Dyśko zostanie prezesem spółki Froneri. Decyzja ta związana jest z przejściem na emeryturę dotychczasowego prezesa spółki, Witolda Michalika. 

Witold Michalik swoją karierę w branży spożywczej rozpoczął prawie 25 lat temu w firmie Nestlé. W 2008 r. został dyrektorem Działu Lodów w Nestlé i to jemu przypisuje się sukces firmy w tym sektorze. Strategia, którą wprowadził Witold Michalik przyczyniła się do zwiększenia udziału firmy na rynku i wzrostu obrotów. Dział Lodów pod jego wodzą stał się jednym z najbardziej dochodowych w całej Grupie Nestlé w Europie. 

Froneri, nowa spółka joint venture z siedzibą w Wielkiej Brytanii, utworzona na mocy porozumienia między Nestlé i Grupą R&R, będzie obecna m.in. na rynku europejskim, bliskowschodnim, argentyńskim, australijskim, brazylijskim i filipińskim. Zgodnie z planami to lodowe joint venture ma swoją działalnością obejmować ponad 20 państw i zatrudniać 15 000 osób. Szacowany obrót ze sprzedaży produktów spółki ma wynieść około 2,7 mld CHF.

X