handel

Sytuacja gospodarcza w Europie poprawia się, co wpływa na coraz lepsze perspektywy koniunktury w sektorze handlu i usług. Jednak zdaniem ekspertów banku DNB Bank Polska S.A., dynamiczny rozwój handlu elektronicznego i technologii cyfrowych wprowadzi do branży liczne zmiany. Najwięcej zyskają ci, którzy ekspansję online połączą z budową silnej społeczności klientów skupionych wokół ich marki. 

Coraz mniejsze bezrobocie i niedobory pracowników skutkują podwyżkami płac – donosi Rzeczpospolita. Najbardziej odczuwalne są one w handlu i wśród specjalistów.

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości pewien zmian. Na antenie radio Tok Fm, zdradził plany rządu co do zmian w kontrowersyjnym temacie. 

26 września w Katowicach odbył się II Kongres Przedsiębiorców Polskiego Handlu. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 5500 handlowców zrzeszonych w sklepach Grupy Eurocash, swoje prelekcje wygłosili m.in. Prezes Grupy Eurocash Luis Amaral.

Rośnie ilość firm, które zgłaszają brak osób chętnych do pracy w handlu detalicznym. Spadek bezrobocia odbija się na handlu. To branża, w której najbardziej odczuwalne są niedobory kadrowe.

Milenialsi, nazywani również „pokoleniem Y”, a zatem osoby urodzone pomiędzy 1980 i 2000 rokiem, to już blisko 25% polskiej populacji. Jest to pokolenie, które zaczyna wieść prym w kreowaniu trendów rynkowych – rośnie jego siła nabywcza, powoli przejmuje stery władzy w firmach, samorządach i instytucjach publicznych, zaś za 3 lata będzie stanowić ponad 35% grupy osób aktywnych zawodowo.

Po decyzji Komisji Europejskiej podatek handlowy ostatecznie nie wejdzie w życie, jednak resort finansów nie rezygnuje z poszukiwania rozwiązań opodatkowania handlu.

Od 12 lipca obowiązuje ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie handlowym produktami rolno-spożywczymi. UOKiK poinformował wczoraj, że jego bydgoska delegatura będzie zajmowała się eliminowaniem nieuczciwych praktyk handlowych. Ustawa na poprawić pozycję producentów żywności względem handlu i przetwórstwa.

Nowe miejsce na zakupowej i kulinarnej mapie Warszawy, jednak o zupełnie innym charakterze niż centra handlowe powstanie we wschodniej Hali Mirowskiej - tzw. Hali Gwardii. Pod jednym dachem na otwartej przestrzeni, mają znaleźć się drobni producenci, handlowcy oraz restauratorzy. Nie zabraknie również miejsca dla kucharzy, piekarzy i cukierników. To coraz powszechniejszy trend w dużych polskich miastach.

Nie będzie kary więzienia za niedzielną sprzedaż. Autopoprawkę do projektu zgłoszą posłowie. Pracodawcy uważają, że pokłosiem zakazu handlu w niedzielę mogą być zamknięte stacje paliw, brak świeżych towarów w sklepach w poniedziałek, utrata konkurencyjności przez polskie firmy, dyskryminacja przedsiębiorców. 

Strony

X