Kaufland

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Kaufland czterech sklepów należących wcześniej do sieci Tesco.

W pierwszym kwartale tego roku sieć Kaufland powiększy się o nowo powstające obiekty w Częstochowie, Piastowie oraz w Zawierciu, a w drugiej połowie roku planowane są także otwarcia nowych marketów w Lublinie, Katowicach i Szczecinie. To jednak nie koniec planów inwestycyjnych sieci. Aktualnie Kaufland zatrudnia około 16 tysięcy pracowników. Już wkrótce uruchomione zostaną nowe procesy rekrutacyjne.

13 lutego Kaufland otworzył 3 sklepy w największych miastach Polski – Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku. Są to lokalizacje, w których dotychczas funkcjonowały sklepy Tesco. Już od dnia otwarcia klienci mogą się spodziewać nie tylko standardowej oferty sieci, lecz także  atrakcyjnych promocji. Sieć planuje dalszy rozwój i zapowiada kolejne otwarcia jeszcze w tym kwartale.

Kaufland uzgodnił nowy poziom wynagrodzeń, który będzie obowiązywał w sieci od nowego roku obrachunkowego. Od dnia 1 marca br. pracownicy sieci otrzymają podwyżki proporcjonalne do stanowiska i stażu pracy. Doświadczeni pracownicy marketów będą zarabiać do 3900 zł miesięcznie. Łącznie na podwyżki sieć przeznaczy niemal 50 mln zł.

Podczas 23. Świątecznej Zbiórki Żywności Banków Żywności oraz XVI edycji akcji „Tak, pomagam” Caritas Polska, w które ponownie włączył się Kaufland, w sklepach sieci udało się zebrać ponad 47 960 kilogramów produktów spożywczych. Żywność trafiła do najbardziej potrzebujących.

W ofercie sieci Kaufland zadebiutowała nowa kolekcja odzieży sportowej, powstała m.in. z wykorzystaniem butelek PET pochodzących z recyclingu. To kolejny element kampanii Kaufland „Zróbmy to razem.”, zachęcającej m.in. do ochrony środowiska i aktywnego trybu życia.

1 lutego br. trzy sklepy Tesco wraz z ich pracownikami zostaną przejęte przez sieć Kaufland. Mowa o placówkach w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. O sytuacji poinformowała działająca w Tesco Solidarność.

Dnia 5 grudnia został otwarty nowy market sieci Kaufland w Zielonej Górze. Sklep położony jest przy ulicy Lwowskiej, na terenie po dawnej hali Estrada i jest częścią galerii handlowej o tej samej nazwie. Pierwszego dnia oprócz standardowej oferty sieci, na którą składa się ponad 15 tys. różnych produktów, na klientów czekały dodatkowe atrakcje i promocje.

Do UOKiK wpłynął wniosek dotyczący nabycia przez Kaufland Polska Markety z siedzibą we Wrocławiu części mienia spółki BTN z siedzibą w Ostrołęce. W ramach zamierzonej koncentracji Kaufland nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków wynikających z umowy najmu do powierzchni handlowej.

Motywem przewodnim tegorocznych Świąt w sklepach Kaufland jest kultowa seria Star Wars. Wyczekiwana premiera kolejnej części sagi: „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie” już 19 grudnia przyciągnie do polskich kin swoich wiernych fanów. W tym samym czasie sieć marketów Kaufland oraz Disney staną razem w odwiecznej walce Dobra ze Złem w nowej, wspólnej kampanii.

Strony

X