Kaufland

W ofercie sieci Kaufland zadebiutowała nowa kolekcja odzieży sportowej, powstała m.in. z wykorzystaniem butelek PET pochodzących z recyclingu. To kolejny element kampanii Kaufland „Zróbmy to razem.”, zachęcającej m.in. do ochrony środowiska i aktywnego trybu życia.

1 lutego br. trzy sklepy Tesco wraz z ich pracownikami zostaną przejęte przez sieć Kaufland. Mowa o placówkach w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. O sytuacji poinformowała działająca w Tesco Solidarność.

Dnia 5 grudnia został otwarty nowy market sieci Kaufland w Zielonej Górze. Sklep położony jest przy ulicy Lwowskiej, na terenie po dawnej hali Estrada i jest częścią galerii handlowej o tej samej nazwie. Pierwszego dnia oprócz standardowej oferty sieci, na którą składa się ponad 15 tys. różnych produktów, na klientów czekały dodatkowe atrakcje i promocje.

Do UOKiK wpłynął wniosek dotyczący nabycia przez Kaufland Polska Markety z siedzibą we Wrocławiu części mienia spółki BTN z siedzibą w Ostrołęce. W ramach zamierzonej koncentracji Kaufland nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków wynikających z umowy najmu do powierzchni handlowej.

Motywem przewodnim tegorocznych Świąt w sklepach Kaufland jest kultowa seria Star Wars. Wyczekiwana premiera kolejnej części sagi: „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie” już 19 grudnia przyciągnie do polskich kin swoich wiernych fanów. W tym samym czasie sieć marketów Kaufland oraz Disney staną razem w odwiecznej walce Dobra ze Złem w nowej, wspólnej kampanii.

W dniu 26 listopada w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Banków Żywności pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody i wyróżnienia im. Jacka Kuronia dla firm i instytucji, które w szczególny sposób wspierały Banki Żywności w minionym roku. Jednym z laureatów w kategorii „Darczyńca Ogólnopolski – inna pomoc” została sieć Kaufland.

Prezes UOKiK wydał zgodę na koncentrację wszczętą na wniosek Kaufland Polska Markety, a polegającą na nabyciu przez wnioskodawcę części mienia spółek Snowfinch 19 z siedzibą w Warszawie oraz Zodiac S.à.r.l. z siedzibą w Luksemburgu. Chodzi o trzy markety sieci Tesco położone w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.

Kaufland zachęcił pracowników sieci do udziału w badaniu satysfakcji poprzez deklarację przekazania na cele dobroczynne określonej kwoty od każdej wypełnionej ankiety. Efekty? Zebranie w sumie 38 000 zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej i Polskiego Czerwonego Krzyża oraz wysoka frekwencja pracowników uczestniczących w badaniu.

UOKiK skierował do drugiego etapu trzy postępowania w sprawie przejęcia sklepów Tesco przez Kaufland Polska Markety. Sprawa dotyczy lokalizacji w Lublinie, Wrocławiu i Warszawie. W tych sprawach konieczne jest przeprowadzenie badania  rynku.

Świadomości na temat ochrony środowiska należy uczyć od najmłodszych lat. Z takiego założenia wychodzi Kaufland, który zachęca przedszkola do udziału w projekcie „Eko od dziecka”. W ekologicznych warsztatach wzięło udział już niemal 200 dzieci.

Strony

X

Przeczytaj również