Lewiatan Holding

Detaliści, w tym nasi franczyzobiorcy, mocniej odczują m.in. skutki przepisów o wzroście pensji minimalnej, a także zaostrzenie zakazu handlu w niedziele – komentuje Robert Rękas, członek zarządu Lewiatan Holding S.A.

Dwudziestopięcioletnie doświadczenie na polskim rynku to silna baza w drodze ku kolejnym sukcesom. Wykorzystując wiedzę o rynku i klientach, Lewiatan wyznaczył sobie na najbliższy rok ambitne cele – otwarcie 200 nowych sklepów i zwiększenie obrotów sieci do 14,3 mld zł.

Wojciech Kruszewski ogłosił, że wraz z upływem obecnej kadencji rezygnuje z dalszego piastowania stanowiska Prezesa Zarządu Lewiatan Holding. Jego następcą zostanie Robert Rękas – obecnie Członek Zarządu spółki.

Od 2020 r. zakaz handlu będzie obowiązywał w każdą niedzielę miesiąca, z wyjątkami w okresach przedświątecznych. Od wprowadzenia ustawy minął ponad rok, a w dalszym ciągu wiele sieci wykorzystuje luki w prawie. Prezes Lewiatan Holding, Wojciech Kruszewski uważa, że należy podjąć działania nad nowelizacją ustawy.

W czwartek, 28 marca odbyło się otwarcie supermarketu Lewiatan w Piekoszowie pod Kielcami, przy ulicy Czarnowskiej 54B. Nowa placówka jest jedną z największych zrzeszanych w Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan z parkingiem na 100 miejsc. Zostały w niej wprowadzone innowacyjne, ekologiczne rozwiązania, m.in. energia elektryczna pobierana jest z biogazowni.

Rada Nadzorcza Lewiatan Holding S.A. powołała do zarządu spółki Roberta Rękasa, menadżera z wieloletnim doświadczeniem w branży handlowej. Odpowiedzialny jest za wdrażanie strategii Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan w obszarze detalicznym oraz rozwój projektu category management w placówkach handlowych.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan została wyróżniona tytułem Superbrands. To już XIII edycja rankingu, który ma na celu wyłonienie najmocniejszych marek na rynku.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan skierowała w dniu wczorajszym list otwarty do Premier Beaty Szydło oraz osób odpowiedzialnych za prace nad projektem ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.

Z przykrością zawiadamiamy, że 25 października zmarł Maciej Michalak - współzałożyciel i wieloletni prezes Lewiatana Holding oraz Lewiatana Wielkopolska. Zapamiętamy Go, jako człowieka niezwykle przyjaznego, ciepłego i serdecznego.

X