Mlekpol

Mleko i śmietanka z Podlasia zachwyca Chińczyków. Wyroby UHT od SM MLEKPOL przebojem targów SIAL w Szanghaju. Kolejne bestsellery Spółdzielni Mleczarskiej z Grajewa. Po ubiegłorocznym sukcesie mleka do spieniania Milattte producent marki Łaciate podbija kraj środka mlekiem smakowym i śmietankami UHT.

W marcu ruszają nowe kampanie wyrobów marki Mlekopol. Ich bohaterami będą mleko i serki do smarowania. W telewizji i internecie emitowany będzie spot promujący mleko Łaciate „Białe po mamie, zdrowe po byku”. Natomiast na billboardach reklamowane będą serki do smarowania – „Z natury na kanapkę”. 

W ubiegłym miesiącu Polski Instytut Badań Jakości, we współpracy z SGGW dokonał oceny 8 popularnych marek mleka „świeżego”. Kryteriami oceny były smak i zapach. W teście najwyżej ocenione zostało mleko z Mlekpolu – Łaciate Świeże. 

Bezpieczeństwo i  czystości produkcji, kontrola jakości i bezpieczeństwa opakowań to zagadnienia III Konferencji Naukowo-Technicznej Bezpieczny Produkt Spożywczy, której w 2016 r. gospodarzem była Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie, oddział w Mrągowie. 

Potrójne laury za działalność biznesową dla Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL oraz Tytuł Dobrej Marki 2016 dla serków Łaciatych śmietankowych.

Na stacji Metro Centrum w Warszawie stanęły Łaciate kartony XXL. SM Mlekpol przygotowała też limitowaną edycję mleka Łaciate 3,2 % w kartonikach 200 ml ze słomką. 

Nowoczesna linia do produkcji serów firmy OBRAM S.A. to kolejna z licznych inwestycji Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL. Linia spełnia najwyższe oczekiwania produkcyjne. Jej moce przerobowe to ok. 400 tys. litrów mleka na dobę, tj. 41 ton sera dziennie.

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa wprowadziła na rynek nowy, wyjątkowy produkt – jogurty pitne Łaciate bez laktozy w trzech orzeźwiających odsłonach: jeżyna-malina, truskawka-czarna porzeczka i ananas-kokos.

Najwyższej klasy mleko połączono ze świeżymi warzywami. Chłodnik warzywny Mlekpol powstaje w Sokółce, sercu Podlasia. To regionalny produkt, nawiązujący swym składem, smakiem i wyglądem do tradycyjnego posiłku kresów wschodnich. 

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL wzięła udział w międzynarodowych targach branży spożywczej Prodexpo 2014 w Moskwie. Targi są największym takim przedsięwzięciem w Rosji i jednym z największych w całej Europie.

X