Nestlé

Nestlé wraz z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przeprowadziło wspólny projekt badawczy „#Zacznij od Lekkiej”. Jest to analiza porównawcza, której celem jest ocena sposobu żywienia, stanu odżywienia oraz sprawności fizycznej 12-13-latków biorących udział w programie „Lekkoatletyka dla każdego!” na tle dzieci w tej grupie wiekowej, które w nim nie uczestniczą. 

Na przełomie września i października zakończyły się prace montażowe, związane z otwarciem pierwszych siłowni plenerowych w ramach finału tegorocznej edycji akcji „Nestlé porusza Polskę”. Z obiektów mogą już korzystać m.in. mieszkańcy Szczytnej, Chynowa oraz Koła. 

16 października na całym świecie, od 1979 roku obchodzony jest Światowy Dzień Żywności, ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). 

Podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ prezes Nestlé Mark Schneider ogłosił założenia programu wspierania zatrudnienia młodych osób. Akcja ma objąć 10 mln osób na całym świecie. Nestlé w Polsce deklaruje wsparcie ponad 1300 osób do 30. roku życia do 2020 r.

Nestlé ogłasza konkurs w ramach Tworzenia Wspólnej Wartości. Do wygrania aż 500 000 CHF!

Sieć popularnych piekarnio-kawiarni Nestlé® Toll House® Café by Chip zaprasza posiadaczy wizy E-2 poszukujących atrakcyjnej okazji do inwestycji.

Nestlé i Ashoka ogłosiły start konkursu Nestlé „Nagroda w dziedzinie Tworzenia Wspólnej Wartości.” Całkowita pula nagród wynosi 500 000 CHF. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października br.

Wraz z nadejściem lata w Polsce powraca problem pozostawiania zwierząt w samochodzie. Co roku w miesiącach letnich media donoszą o pozostawionych w rozgrzanych autach psach i kotach. Jak temu przeciwdziałać? Coraz więcej kawiarni i sklepów umożliwia swoim klientom wejście z psem. O krok dalej idzie Nestlé – w biurze Nestlé Purina w Warszawie pracownicy w ramach akcji Pets@work mogą do pracy przyprowadzać swoich czworonożnych przyjaciół.

W tym roku firma Nestlé Polska wraz ze Zrzeszeniem Plantatorów Owoców i Warzyw w Rzeszowie zakupiła 100 uli dla swoich stałych, lokalnych dostawców jabłek. Dzięki postawieniu przez sadowników 100 uli bezpośrednio na kwitnących plantacjach, które stały się domem dla około 5 mln pszczół, zwiększy się skuteczność zapylenia ich upraw, a co za tym idzie, ilość i jakość plonów. 

Pierwsze półrocze 2017 roku Nestlé S.A. zamyka  2,3% wzrostem organicznym i 1,4% RIG–u (wzrost sprzedaży nieuwzględniający zmian cen)  oraz ze sprzedażą na poziomie 43 mld CHF. Nestlé podtrzymuje prognozy roczne - celem jest osiągnięcie organicznego wzrostu w przedziale 2-4%  oraz poprawę zysku operacyjnego i zysku na akcję z wpływu kursów walutowych, a także   kontynuację  procesów zwiększających efektywność kapitału.

Strony

X