Pierogi

Świąteczne lepienie uszek i pierogów zajmuje nawet 3 godziny, czasem więcej, z zależności od tego, jak duża jest rodzina. Te 3 godziny nad ciastem, farszem i garnkami, można dziś skrócić do zaledwie 7 minut. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas (ale także pieniądze), można zdecydować się na mrożone pierogi i uszka. 

Do świątecznego szału zakupowego pozostało jeszcze półtorej miesiąca, ale sklepy już szykują się na większe zainteresowanie klientów. Mrożone pierogi i uszka to produkty dostępne w sprzedaży przez cały rok, to szczyt ich sprzedaży przypada zawsze na ostatni kwartał roku. W okresie poza sezonem mrożone pierogi i uszka stanowią około 5-10% oferty mrożonek w sieciach. W listopadzie i grudniu ten odsetek wzrasta do około 15%, a w ostatnich latach nawet do 20%, osiągając swój szczyt w grudniu - mówi Grzegorz Mordalski, właściciel firmy „ANITA”.

Pierogi z kapustą i grzybami to jedna z potraw staropolskich. Tym, którzy mają ochotę na ten tradycyjny  smak, a nie mają możliwości bądź czasu, aby przygotować potrawę własnoręcznie, z pomocą przychodzi firma Jawo. 

Pierogi z serem i jagodami to idealna propozycja obiadowa na gorące, wakacyjne dni. Kojarzą się z latem, beztroską i wakacjami u babci. Uwielbiają je dzieci, chętnie sięgają po nie również dorośli. Są wpisane w naszą tradycję kulinarną i na szczęście nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek miały odejść w zapomnienie. 

X