Piotr i Paweł

W ubiegłym tygodniu otwarto postępowanie sanacyjne sieci supermarketów „Piotr i Paweł”. Proces zmian w spółce rozpoczęto od decyzji o zamknięciu 7 nierentownych placówek.

Wniosek sanacyjny złożony w sądzie przez sieć supermarketów Piotr i Paweł zyskał akceptację sądu. Zostało otworzone postępowanie sanacyjne. Sieć otrzymała w ten sposób ochronę przed wierzycielami.

Sieć handlowa Piotr i Paweł jest w fazie finalizowania transakcji z inwestorem strategicznym. Jego nazwa zostanie upubliczniona po podpisaniu umowy.

Sieć Piotr i Paweł uruchomiła w wybranych palcówkach usługę Skanuj i kupuj, pozwalającą dokonywać zakupów z pominięciem kas. W ciągu kilku miesięcy projekt ma zostać rozszerzony na wszystkie placówki sieci.

Wiceprezes grupy Piotr i Paweł, Robert Krzak przyznał, że do końca lipca powinno dojść do wyboru nowego właściciela sieci. Aktualnie rozpatrywane są dwie oferty.

Według nieoficjalnych informacji, sieć supermarketów Piotr i Paweł ma zostać przejęta przez Jeronimo Martins – właściciela Biedronki. Zdaniem ekspertów przejęta zostanie większość sklepów należących do pochodzącej z Poznania sieci.

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, powołując się na swoje źródła, w tym tygodniu zostanie poznany nowy właściciel sieci supermarketów Piotr i Paweł. Najbliżej przejęcia są portugalskie Jeronimo Martins oraz francuski Auchan.

W ubiegłą sobotę,  26 maja otwarty został nowy supermarket „Piotr i Paweł” w Centrum Handlowym Forum Gdańsk. To już trzynasta placówka handlowa sieci w mieście.

Rozszerza się grono firm będących zainteresowanymi przejęciem sieci supermarketów „Piotr i Paweł”. Jednym z potencjalnych inwestorów okazuje się japońska spółka.

Z dniem 1 czerwca dojdzie do dużych zmian we władzach sieci supermarketów „Piotr i Paweł”. Marek Miętka obejmie wówczas stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego. Natomiast twórcy sieci – Piotr i Paweł Woś, przejdą z poziomu zarządu do rady nadzorczej.

Strony

X