Polska Grupa Supermarketów

 Jedna z największych polskich sieci handlowych – Polska Grupa Supermarketów – poszerza swoje wpływy na północy Polski. Do Grupy dołączyło w czerwcu 6 nowych placówek na Pomorzu oraz Mazurach.  To kolejny krok, w ramach realizacji planu budowy czołowej, polskiej sieci spożywczej.

Polska Grupa Supermarketów rozważa wejście w segment sprzedaży hurtowej. To część nowej strategii, która ma na celu uczynienie z Grupy wiodącego gracza polskiego rynku spożywczego.

Polska Grupa Supermarketów, do której należą sklepy Top Market, Delica i Minuta8, rozpoczęła montaż ogniw fotowoltaicznych w wybranych placówkach. Inwestycja ma zapewnić znaczne ograniczenie rosnących kosztów energii oraz pozwolić skuteczniej realizować program zrównoważonego rozwoju, skupiający się m.in. wokół działań proekologicznych.

W celu podniesienia kwalifikacji kadry kierowniczej i pracowniczej sieci Polskiej Grupy Supermarketów, zarząd spółki rozpoczął realizację szkoleń Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wśród zainteresowanych pracowników sklepów zrzeszonych pod egidą Grupy.

– PGS jest zaniepokojona zapowiedziami wzrostu cen energii w 2019 r. Kierujemy do rządu RP apel o powstrzymanie skokowych wzrostów cen. To będzie miało negatywny wpływ na działalność wielu placówek handlowych i opłacalność biznesu wielu polskich przedsiębiorstw handlowych – podkreśla prezes PGS Michał Sadecki.

Polska Grupa Supermarketów skierowała list otwarty do 14 kandydatów na stanowisko prezydenta miasta stołecznego Warszawy w sprawie oceny i planów wobec projektu ograniczenia handlu alkoholem przez sklepy ogólnospożywcze.

Polska Grupa Supermarketów, właściciel marek Top Market, Delica i Minuta8, sprzeciwia się propozycji Solidarności, dotyczącej 31-godzinnego zakazu handlu. NSZZ chce, by sklepy były zamknięte w sobotę od godziny 22 do 5 rano w poniedziałek. Zakaz handlu miałby zostać wydłużony do 31 godzin.

W piątek 7 września br. Polska Grupa Supermarketów obchodziła swoje 16. urodziny. Imprezę integracyjną zorganizowano w DoubleTree by Hilton Warsaw. Wzięli w niej udział udziałowcy-właściciele sklepów wchodzących w skład Grupy oraz licznie zaproszeni goście: producenci, dystrybutorzy, przedstawiciele władz stolicy. Prezes Michał Sadecki witając zgromadzonych na sali wspomniał, że oprócz 16. rocznicy działania PGS, obchodzona jest także 5. rocznica uruchomienia centralnego magazynu w Pruszkowie o powierzchni ponad 2500 mkw. oraz 1. rocznica sprzedaży produktów pod marką własną O!. Impreza odbywała się w klimacie italodisco.

Top Market, polska sieć sklepów spożywczych, która działa na rynku od 14 lat planuje dalszą ekspansję. Przedstawiciele zapowiadają nawiązanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami z branży handlowej oraz otwarcie co najmniej 20 placówek do końca 2018 r.

W zeszłym tygodniu Sejm zaakceptował poprawki Senatu do ustawy ograniczającej handel w niedziele. W konsekwencji od marca br. handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany – wstępnie do dwóch niedziel w miesiącu. Tymczasem część zapisów w ustawie wciąż budzi spore kontrowersje. Polska Grupa Supermarketów zwraca m.in. uwagę na zapis dotyczący handlu na stacjach paliw.

Strony

X