prawo

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. Andrzeja Bączkowskiego odbyło się spotkanie dotyczące stosowania przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Zapowiedziano, że ocena funkcjonowania nowego prawa zostanie przedstawiona w czerwcu.

Podrobione perfumy oraz kosmetyki przechwycili podczas wspólnej akcji w powiecie piaseczyńskim funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku i policjanci z Wołomina.

Początkujący przedsiębiorcy nie będą musieli płacić składek na ubezpieczenie społeczne przez pierwsze 6 miesięcy wykonywania działalności gospodarczej. Tzw. ulga na start będzie niezależna od obecnej ulgi (tzw. mały ZUS), która ma być wciąż dostępna w trakcie kolejnych 24 miesięcy.

W polskim systemie prawnym powinna być zawarta zasada rozstrzygania wątpliwości na korzyść przedsiębiorcy – twierdzi Ministerstwo Rozwoju, które zaproponowało dodanie takiej zasady do nowego Prawa przedsiębiorców. Ustawa zastępująca ustawę o swobodzie działalności gospodarczej wejdzie w życie prawdopodobnie z początkiem marca 2018 r.

Ministerstwo Finansów rozważa wprowadzenie opłat od cukru i soli

Ministerstwo Finansów chce chronić zdrowie Polaków nakładając nową daninę. Tym razem na cukier i sól.

Do końca czerwca projekt ustawy  przygotowywanej przez Ministerstwo Rozwoju ma trafić do konsultacji i uzgodnień. 

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku od sprzedaży detalicznej. 

Władza komornicza, jak mówili politycy PIS, miała być ograniczona, a jest inaczej. Poza tym każdy, kto chce uniknąć zajęcia konta będzie teraz uciekał do SKOK-ów, bo tam władza komornicza nie będzie miała możliwości wejścia na konto. 

Koniec 2014 r. nie jest optymistyczny dla polskich małych i średnich firm. Wciąż fikcyjne prowadzenie biznesu i przenoszenie go zagranicę tylko po to, aby przedsiębiorca płacił mniejsze podatki jest powszechnie napiętnowane, ale niestety zgodne z prawem (co potwierdza pismo Rzecznika Praw Obywatelskich skierowane do naszej redakcji). 200 tys. zł kwoty wolnej od podatku, 0% VAT na usługi z UK do innych państw, brak nieprzyjemnych i uciążliwych kontroli skarbowych, minimalna emerytura w wysokości 2200 zł, prawo do emerytury po 10 latach prowadzenia działalności gospodarczej w UK, czyli olbrzymie oszczędności, prestiż i łatwość prowadzenia firmy – to tylko jedna z wielu ofert, która trafia do polskich przedsiębiorców, także do naszej redakcji. A wszystkie te udogodnienia są możliwe za jednorazową opłatę w wysokości ok. 1200 zł i 500 zł miesięcznie za prowadzenie działalności gospodarczej przez biuro rachunkowe w UK.

X