Sial

W dniach 14-16 maja 2019 r. polskie firmy branży mleczarskiej po raz kolejny wezmą udział w targach SIAL China w Szanghaju. Rozłożone są na 162 tys. mkw., Targi SIAL China są wiodącą platformą wymiany handlowej rynku żywności w Azji i trzecią pod względem wielkości na świecie. W ubiegłym roku w targach wzięło udział 3400 firm i 110 635 specjalistów sektora z całego świata.

Największe wydarzenie branży spożywczej w Europie i jedno z najważniejszych spotkań jej przedstawicieli odbyło się w Paryżu. Od 21 do 25 października ponad 7200 wystawców prezentowało na targach SIAL produkty oraz innowacyjne rozwiązania dedykowane żywności. Na tak ważnym wydarzeniu nie zabrakło Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol z Grajewa.

21 października rusza kolejna edycja targów żywności SIAL w Paryżu, które są największym i najważniejszym na świecie wydarzeniem branży spożywczej w 2018 r. Tereny wystawiennicze podzielone będą na 21 stref tematycznych, rozłożonych na 250 tys. mkw. Organizatorzy szacują udział 7200 firm ze 120 krajów oraz 160 000 osób odwiedzających targi.

Już w październiku po raz kolejny zostaną rozdane kluczowe dla branży spożywczej nagrody Sial Innovation 2018. Co roku przyznawane są one producentom żywności, uznanym za innowatorów i challengerów w branży spożywczej. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia stają się firmy, które wyznaczają aktualne trendy żywieniowe, realnie wpływając na to co trafia na nasze stoły.

Poradnik Handlowca uczestniczy w Międzynarodowych Targach SIAL Paryż 2014. Są to jedne z największych i najbardziej prestiżowych targów rolno-spożywczych na świecie. Zgromadziły blisko 6 tys. wystawców ze 106 krajów.

X

Przeczytaj również