sklepy małoformatowe

Jak wynika z danych CMR, w listopadzie 2017 r. obroty sklepów małoformatowych do 300 mkw. były o 9 proc. niższe niż w październiku, a liczba transakcji zmniejszyła się w tym czasie o niemal 12 proc.  Wzrosty zaraportowano natomiast w ujęciu rok do roku – w porównaniu z listopadem 2016 r. obroty sklepów małoformatowych zwiększyły się o 8 proc., a liczba wydanych paragonów była wyższa o 2 proc. – podała Joanna Chilicka z Polskiej Izby Handlu.

Wyłonił się polski model handlu detalicznego, przenosząc miano „nowoczesny” z uproszczonej wizji trzech formatów „nowoczesnych” na mniejsze powierzchnie, które swymi wynikami i rolą w rynku jak najbardziej zasługują na miano nowoczesnych.

Jak wynika z danych CMR, w październiku 2017 r. obroty sklepów małoformatowych do 300 m2 były o 2,3 proc. wyższe niż we wrześniu i aż o 7,8 proc. wyższe niż w październiku 2016 r. Całkowita liczba transakcji utrzymała się na poziomie sprzed miesiąca, a w ujęciu rok do roku wzrosła o około 3 proc.

CMR opublikowało dane za wrzesień br. Wynika z nich, że obroty sklepów małoformatowych wzrosły, z kolei liczba transakcji spadła w nich. Ze względu na pogodę klienci kupowali także inne produkty niż w sierpniu br. oraz wrześniu poprzedniego roku.

W ostatnim miesiącu roku 2016 sprzedaż w sklepach do 300 mkw. wzrosła w porównaniu z listopadem 2016 o 9,7%.

X