Społem

To 21. placówka spożywcza zamojskiej „Społem” PSS „Robotnik”. Nowoczesny obiekt powstał w Żdanowie. Inwestycja kosztowała 3,7 mln zł i została w całości sfinansowana z własnych środków. Sklep 44 – bo taki dostał numer – widać z daleka. To przestronna placówka typu LUX, zajmująca 560 mkw. powierzchni użytkowej, a sala sprzedaży to 417 mkw. Załoga sklepu liczy 10 osób.

Społem jest 130. firmą i 33. siecią spożywczą, która wydała oświadczenie o rezygnacji z jaj pochodzenia klatkowego. Tym samym sieć Społem przyjmuje politykę dobrostanu kur niosek, nie godząc się na nieetyczne standardy hodowli klatkowych. Aktywiści ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki walczą o los kur w Polsce już od 5 lat w ramach kampanii „Jak One To Znoszą”.

Obchodząca w tym roku 100-lecie powstania, Spółdzielnia „Społem” PSS w Andrychowie otworzyła nowo wybudowany sklep spożywczo-przemysłowy. Obiekt mieści się przy ul. Beskidzkiej 21C w Andrychowie.

Gala Jubileuszowa wieńcząca obchody 100-lecia funkcjonowania Spółdzielni odbyła się 12 października. Uczestnikami gali byli pracownicy i członkowie „Jubilatki” w obecności przedstawicieli władz – gminy, miasta i powiatu zamojskiego oraz wojewody lubelskiego i urzędu marszałkowskiego w Lublinie. Wśród gości znalazła się liczna grupa Prezesów Spółdzielni „Społem" z ponad 20 miast z całej Polski oraz Prezesi Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni „Społem" w Warszawie. Nie zabrakło również przedstawicieli firm - partnerów biznesowych Spółdzielni.

Dnia 12 września otwarty został trzeci sklep z logo Gama działający w ramach PSS Społem Częstochowa. Obiekt mieści się na osiedlu Tysiąclecie. W dniu otwarcia Spółdzielnia przygotowała konkurs w którym można było wygrać kosze podarunkowe.

Foto: Grzegorz Jakubowski, Kancelaria Prezydenta RP

Z okazji 150-lecia powstania spółdzielczości spożywców „Społem”, pod patronatem narodowym prezydenta RP Andrzeja Dudy, 12 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, z udziałem ponad 300 przedstawicieli spółdzielni „Społem” z całego  kraju oraz gości.

W dniu 14 czerwca 2019r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie uroczyście obchodzono 100-lecie istnienia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców . Wśród zaproszonych gości znalazły się władze miasta, organizacje gospodarcze, Zarząd KZRSS „Społem" – Prezes Ryszard Jaśkowski, Prezesi i Wiceprezesi zaprzyjaźnionych Spółdzielni, przedstawiciele kontrahentów, członkowie Rady Nadzorczej oraz pracownicy.

Zarząd Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" z siedzibą w Warszawie serdecznie zaprasza na Konferencję poświęconą społecznej działalności spółdzielczości spożywców w Polsce, która odbędzie się w dniu 26 czerwca br. o godz. 12.00, w Sali Konferencyjnej im. I. Strzeleckiej w siedzibie KZRSS „Społem" w Warszawie przy ul. Grażyny 13/15.

W historycznym gmachu Społem w Warszawie przy ul. Grażyny 13/15, w Sali im. Ireny Strzeleckiej, Zarząd KZRSS Społem zorganizował konferencję naukową poświęconą 150-letniej historii spółdzielczości spożywców w Polsce. Patronat honorowy nad nią objęła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, a wśród jej uczestników znaleźli się działacze społemowscy, w tym byli prezesi Związku Bogdan Augustyn i Jerzy Rybicki. Konferencję otworzył i gości powitał prezes Zarządu KZRSS Społem Ryszard Jaśkowski.

Poczta Polska zamierza umożliwić swoim klientom odbiór przesyłek w sklepach należących do sieci Społem. Partnerstwo ma dotyczyć 1000 placówek, czyli ok. jednej trzeciej wszystkich sklepów należących do Społem.

Strony

X