Stacja paliw

Sieć stacji paliw MOYA wzbogaciła się o kolejny obiekt. Punkt w Olsztynie, który mieści się przy ul. Towarowej 20D, w pobliżu węzła komunikacyjnego obwodnicy miasta S16, jest obiektem hybrydowym.

W 2019 r. PKN Orlen dynamicznie rozwijał format gastronomiczny i sklepowy, między innymi w Polsce, gdzie powstały 164 nowe sklepy convenience pod marką O!SHOP i w Niemczech, gdzie liczba punktów star Connect zwiększyła się ponad dwukrotnie. Sieć detaliczna koncernu pojawiła się na rynku słowackim, na którym na koniec 2019 r. spółka posiadała 10 stacji paliw. Rozpoczęto proces co-brandingu, w ramach którego już niemal na wszystkich stacjach sieci widoczna jest marka ORLEN.

Otwarto kolejną stację pod szyldem Moc Jakość Zysk, należącą do Grupy Pieprzyk. Znaleźć ją można w Kaliszu, przy ul. Obozowej 4. Jest to już drugi obiekt w tym mieście – pierwszy mieści się przy ul. Wojska Polskiego obok dużego marketu budowlanego. Oferta dla kierowców dotyczy sprzedaży oleju napędowego, benzyny bezołowiowej, gazu LPG oraz AdBlue z dystrybutora.

Sieć stacji paliw MOYA nie zwalnia tempa rozwoju. W ostatnim czasie pojawiło się sześć kolejnych obiektów: w Stefanowie (woj. łódzkie), Dróżbicach (woj. łódzkie), Gwizdałkach (woj. łódzkie), w Leżajsku (woj. podkarpackie), Krakowie (woj. małopolskie) oraz Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie).

W ostatnim czasie rozpoczęły działalność trzy nowe stacje BP. Są to: stacja partnerska BP Urbanowo (woj. wielkopolskie), stacja partnerska BP Opatówek (woj. wielkopolskie) i stacja BP Tomaszkowo (woj. warmińsko-mazurskie). Obecnie sieć BP liczy 576 stacji, w tym 244 obiekty partnerskie i blisko 50 lokalizacji przy autostradach i drogach ekspresowych.

Sieć MOYA wzbogaciła się o dwa kolejne obiekty – stację paliw w Warszawie, przy ul. Chełmżyńskiej oraz w Międzyzdrojach, przy ul. Nowomyśliwskiej, w pobliżu trasy Szczecin-Świnoujście (DK3). Obie stacje oferują najwyższą jakość produktów i usług. Sieć MOYA liczy tym samym już 227 stacji.

Fundacja Instytut Badań Rynkowych i Społecznych opracowała raport pt. „Analiza postrzegania stacji paliw w Polsce”. Zgodnie z danymi z raportu, Orlen cieszy się najwyższym wskaźnikiem zaufania wśród wszystkich marek paliwowych ujętych w badaniu. Na zaufanie wskazały osoby korzystające z oferty pozapaliwowej jak również kierowcy tankujący paliwo.

Do sieci stacji paliw działających z logo MOYA dołączyły cztery kolejne obiekty. Dzięki otwarciom w Krynicy Morskiej, Drużbicach, Kaliskiej oraz Bobreku w ramach sieci działa już 217 obiektów w całej Polsce.

Dnia 22 marca 2019 r. rozpoczęła działalność nowa stacja BP Trakt w Gdańsku. Obecnie sieć BP liczy 552 stacje, w tym 242 stacje partnerskie i blisko 50 lokalizacji przy autostradach i drogach ekspresowych.

Od kilku miesięcy sieć stacji paliw AMIC Energy w Polsce przechodzi rebranding i jest gruntownie modernizowana według najnowocześniejszych rozwiązań. Klienci pierwszych nowo oddanych stacji już mogą korzystać z wielu udogodnień.

Strony

X