Jesteś tutaj

Mercedes AMG świętuje sukcesy

Mercedes Benz w ubiegłym roku wyprodukował 99 235 aut, co oznacza dla firmy globalny wzrost o 44, 1%. Wyniki te są o wiele lepsze niż te rekordowe z ubiegłego roku. Na sukces firmy złożyły się również rozbudowanie portfolio . Zeszłoroczne wynik są nie tylko rezultatem sprzedaży aut serii 8-cylindrowych modeli 63. Wielu nabywców wybiera modele 45, a także samochody z serii 43. Wspólnie tworzą one podstawę współczesnej oferty produktów AMG.Ubiegły rok przyniósł największa sprzedaż jednostkową samochodów AMG w USA, Niemczech i Chinach. Biorąc pod uwagę AMG jako odsetek sprzedaży pojazdów Mercedes-Benz, Polska zajmuje wysokie miejsce. 9,2% Mercedesów zarejestrowanych w 2016 roku nad Wisłą to właśnie AMG.

Galeria: 

Podobne artykuły

Mercedes-Benz buduje najbardziej niezawodne samochody - to wniosek z najnowszego raportu usterkowości organizacji eksperckiej Dekera, zajmującej się rzeczoznawstwem i badaniami technicznymi pojazdów. Modele spod znaku trójramiennej gwiazdy zajęły w nim najwyższe miejsca w pięciu kategoriach.

W tym roku oddział Mercedes-Benz Vans po raz pierwszy prezentuje swoją ofertę na targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas – a jego obecność na wystawie wpisuje się w przyszłościową strategię adVANce, zakładającą transformację z producenta samochodów w dostawcę kompleksowych usług dla sektora transportu. Na stoisku Mercedes-Benz Vans można obejrzeć m.in. studium pojazdu dostawczego Vision Van, które przed szeroką publicznością zadebiutowało we wrześniu ub.r.

X