Jesteś tutaj

Mercedes-Benz Vans poszerza ofertę kamperów

Premiera nowego kompaktowego kampera Marco Polo HORIZON miała miejsce na targach „Caravan, Motor, Touristik” (CMT) w Stuttgarcie trwających od 14 do 22 stycznia br. HORIZON jest trzeci kamperem w serii po Marco Polo i Marco Polo ACTIVITY.

Model HORIZON ma być połączeniem funkcjonalności i klasy. Samochód oferuje siedem miejsc siedzących oraz miejsce do spania w komfortowych warunkach dla pięciu osób. Wewnątrz auta kryją się kuchnia, garderoba, obrotowe przednie fotele, kanapa z rozkładanym łóżkiem oraz łóżko dachowe. Model stworzony jest z myślą o fanach podróży, którzy będą chcieli użytkować auto również w mieście. Wysokość nadwozia poniżej 2 m sprawia, że samochód bez problemu wjeżdża na wielopoziomowe parkingi.

Nie jest to jedyna nowość związana z Mercedes-Benz Vans. Oddział poszerza swój zasięg na światowym rynku. Pod koniec roku w Wielkiej Brytanii zadebiutuje Marco Polo z kierownicą po prawej stronie, natomiast Marco Polo ACTIVITY w wersji lewostronnej pojawi się jeszcze w tym roku w Australii. To pierwszy przypadek, gdy model z rodziny Marco Polo będzie oferowany poza Europą

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

W tym roku oddział Mercedes-Benz Vans po raz pierwszy prezentuje swoją ofertę na targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas – a jego obecność na wystawie wpisuje się w przyszłościową strategię adVANce, zakładającą transformację z producenta samochodów w dostawcę kompleksowych usług dla sektora transportu. Na stoisku Mercedes-Benz Vans można obejrzeć m.in. studium pojazdu dostawczego Vision Van, które przed szeroką publicznością zadebiutowało we wrześniu ub.r.

31 lipca rusza XX edycja festiwalu Przystanek Woodstock. Na scenie zagra m.in. niemiecki zespół country „The BossHoss” – będący głosem ciężarówek z Gwiazdą. Mercedes-Benz jako wieloletni partner WOŚP również weźmie aktywny udział w imprezie.

X