Jesteś tutaj

Zofia Kot-Rżanek, Brand Development Soraya

Poradnik Handlowca: Zbliża się sezon letni, w którym gwałtownie wzrasta popyt na kosmetyki do opalania. Jaką ofertę produktową powinien mieć na półce właściciel sklepu drogeryjnego, by w pełni zadowolić klientów?

Zofia Kot-Rżanek: Od wielu lat prowadzona jest kampania edukacyjna dotycząca zasad mądrego opalania oraz świadomości zagrożeń wnikających z oparzeń słonecznych, która sprawia, że kosmetyki do opalania kupowane są już przed sezonem urlopowym. Kobiety są w pełni świadome zagrożeń, jakie wiążą się z nadmiernym opalaniem, ale nie chcą rezygnować ze słońca, które kojarzy im się z wypoczynkiem, urlopem i pięknie opaloną skórą. Od kosmetyków do opalania, oprócz skutecznej ochrony przeciwsłonecznej, oczekują również właściwości pielęgnacyjnych. Warto zadbać, aby w drogerii pojawiły się balsamy o różnym stopniu ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB oraz balsamy po opalaniu. Kobiety chętnie sięgają także po produkty przyspieszające opalanie. Ważnym czynnikiem w budowaniu oferty kosmetyków do opalania są produkty dla dzieci – tutaj warto pamiętać, że kolorowe, dziecięce opakowania produktów zjednają serca naszych milusińskich i ich aplikowanie stanie się bardziej przyjazne zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Poradnik Handlowca: Jakie obecnie trendy panują w grupie kosmetyków do opalania i jak marka Soraya wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów? Czy można się spodziewać tego lata innowacyjnych rozwiązań?

Zofia Kot-Rżanek: Od kosmetyków do opalania oprócz skutecznej ochrony przeciwsłonecznej klienci oczekują również właściwości pielęgnacyjnych. Stąd w składzie nowych produktów Soraya, oprócz fotostabilnych filtrów przeciwsłonecznych, znalazły się także nawilżające algi morskie oraz odżywcze olejki roślinne. Również opakowania zyskały nowy wygląd. Specjalnie dla marki Soraya zaprojektowana została nowa, unikalna, poręczna butelka, a dopełnieniem całości jest atrakcyjna szata graficzna z czytelnymi komunikatami dla konsumenta.

Poradnik Handlowca: W jaki sposób marka Soraya wspiera marketingowo i reklamowo swoje produkty przed sezonem letnim?

Zofia Kot-Rżanek: W tym roku linia produktów do pielęgnacji słonecznej Soraya Sun Care jest bardzo silnie wspierana mediowo. Reklamy pojawią się w telewizji, w magazynach kobiecych oraz w Internecie. Nowości będą też testować blogerki. Bardzo ważna dla nas jest także odpowiednia ekspozycja produktów w POS – w tym roku zaprojektowaliśmy specjalne ekspozytory, które eksponują benefity produktowe naszej linii. W sklepach pojawią się też woblery oraz plakaty.

Poradnik Handlowca: Dziękujemy za rozmowę.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Kluczem do sukcesu jest na pewno dobry produkt. Dzisiejszy konsument jest coraz bardziej wymagający. Strategia „najtaniej” coraz częściej w branży mięsnej wypierana jest przez strategię „najlepszej jakości”. Konsekwentnie realizujemy ten kierunek począwszy od 1985 r. i dziś rynek szczególnie to docenia.

Czynniki, które zadecydowały o sukcesie Laboo, to przede wszystkim nadal istniejący potencjał tzw. rynku tradycyjnego, zaangażowanie właścicieli sklepów, organizatorów i inwestorów oraz wsparcie producentów. Pozycję lidera wśród inicjatyw konsolidacyjnych uzyskaliśmy dzięki perspektywicznej strategii rozwoju, permanentnej obserwacji zmian rynkowych oraz bieżącej analizie wniosków.

X

Przeczytaj również